Mimi LIVE! Josífek: Jen ty a já

Myslím si, že je užitečné, když někdy stráví rodič nějaký čas jen s jedním ze svých miláčků. Nedávno jsem to zažila s Josífkem a myslím, že nám to ohromně prospělo. A být někdy jen s tátou, to je blaho!

Malý cestovatel

Je úžasné pozorovat, jak si Josífek sám dokáže vyhledat určitého člena rodiny podle toho, na koho má zrovna náladu. Tak například dnes. Rozhodl se, že se podívá za tátou. Asi už měl nás ženských dost a proto si s ním „šel“ poklábosit tou svojí rozkošnou batolecí hatmatilkou. V obýváku si pak spolu povídali jako chlap s chlapem, zatímco my jsme si se Stázinkou v jídelně malovaly jako holka s holkou 🙂

Hurá, ohrádka!

Předminule jsem vám psala, že jsem postýlku dole v obýváku vyměnila za ohrádku. Největší radost z ní měla Stázinka, hned si tam chtěla vlézt. Josífek se zprvu divil, kampak že zmizela jeho postýlka, ale nakonec objevil a přivítal výhody, které skýtá ohrádka. Dětičky si tam spolu hrají a Josífek v ní ještě piluje zvedání a musím říct, že mu to už jde vážně skvěle. A já, když mám chvilku, se můžu poohlédnout po pár potřebných věcech. Nikam nemusím, jen cvičně probrouzdám Bazárek.

Sami dva

Nedávno jel manžel na kávu k babičce jen se Stázinkou a my jsme s Josífkem zůstali sami a jaksepatří jsme si to užili. Oba dva. Celou dobu jsem se mohla věnovat pouze JEMU. Blbli jsme spolu, mazlili se a užívali si jeden druhého. Až mi to pak přišlo trochu líto, že se takto malému nemůžu věnovat pořád. Ale věřím, že mi to nemá za zlé a chápe, že je tu ještě jeho starší sestřička, která mě také potřebuje.

Jaké by to asi bylo?

A tak si občas říkám, jaké by to asi bylo, kdybych měla jen Josífka. Tím nechci říct, že bych malou neměla ráda nebo ji nechtěla, to ne! Naopak se právě občas zasním a zavzpomínám na to, jaké to bylo, když jsme měli jen Stázinku. Prostě to bylo naprosto jiné! Veškerý čas jsem mohla věnovat jen jí, bez výčitek svědomí, že na její úkor šidím někoho jiného. A tak mi to přijde jednou za čas líto, že se jim nemůžu věnovat tak, jak bych chtěla a někdy si i říkám, že jsme mohli ještě počkat, aby byl mezi dětmi odstup alespoň 3 roky. Když potom ale vidím, jak si spolu rozumějí a vyhrají, nelituji.

Vaše mami mimi

Ivča


 

Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Více o tématu: časchlapholkamimimužrodič

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist