Mimi LIVE! Josífek: Kojím zase jak po porodu!

Chcete-li s malými dětmi strávit krásný víkend nebo celý týden uprostřed malebného krkonošského horského údolí, přinášíme tip na jistotu: rodinný penzion Bruk, obklopený lesy a loukami, kde se budete v nadmořské výšce 905 m n. m. cítit opravdu jako doma.

Špindlerův Mlýn nemá mezi českými rodinami s dětmi nejlepší pověst. Arogantní personál upřednostňující cizince, předražené ubytování, diskutabilní úroveň služeb a tak trošku snobské prostředí. Přesto se pět kilometrů směrem na Špindlerovku dá najít místo, které jako by sem nepatřilo. Asi 100 metrů od silnice se najednou objeví velká louka obklopená lesy a na ní jen několik chalup daleko od sebe. „Když jsme přijeli, nevěřili jsme svým očím, kde jsme se ocitli“, říká 34 letá Klára, matka dvou dětí ve věku 3 a 5 let, která je tady už poněkolikáté.

Ráj pro děti

Udržovaná chalupa, zrekonstruované pokoje, jedinečná jídelna s nádherným výhledem na okolní kopce. A hlavně: ráj pro děti a tím pádem i pro rodiče. Dvě dětské herny s množstvím hraček hned vedle jídelny, kuchyňka pro přípravu dětských jídel s vybavením od lednice po sterilizátor kojeneckých láhví, dětské jídelní židličky, příbory, talířky. Na pokojích nočníky, redukce na WC, stupátka pod umyvadla. Chalupa má dokonce i svůj lyžařský vlek a loučku ideální pro bezpečné lyžařské pokusy těch nejmenších. Venku najdete i klouzačku a iglú. Nemusíme dodávat, že penzion je nekuřácký. Stravu se snaží místní kuchař přizpůsobovat dětem i zdravé výživě. Příjemným zážitkem byla snídaně zpestřená vynikajícím domácím koláčem.

Bruků myslí i na rodiče

Ve sklepě se schovává příjemný bařík, který po usnutí ratolestí dokáže rozveselit a kde mají dobré espresso. Po celém objektu funguje wi-fi, takže se nemusíte obávat, že byste byli „off-line“. Cestou k penzionu zaparkujete na parkovišti u silnice a pan majitel vás a vaše věci zbývajících 300 metrů popoveze. Pokud máte čtyřkolku, můžete přijet až k chalupě.

Vyblbněte se

V těsné blízkosti penzionu vede populární sáňkařská dráha vedoucí ze Špindlerovky k Dívčím lávkám. Skoro čtyřkilometrová trať je pro děti i rodiče opravdovým adrenalinovým zážitkem. Neváhejte, vezměte své sáně a za 60 korun se vrhněte mezi ostatní šílence. Děti budou ječet blahem a vy se potit, abyste sáňky ubrzdili. Zhruba za čtvrthodinku dorazíte dolů, na zdejší zastávce u kiosku vytáhnete svačinu a doplníte energii. Pak nastoupíte do autobusu směr Špindlerovka, který dospělého za 25 a sáňky za 10 korun (děti jedou zdarma) doveze k Erlebachově boudě – ke startu dráhy. Když se bude dětem sáňkování líbit, můžete takto jezdit až do úmoru a úplného vyčerpání. Výhoda je, že cestou dolů z dráhy vystoupíte a za 20 vteřin jste opět zpátky ve vašem penzionu. Vše hezky z kopce, abyste nemuseli udělat zbytečný krok pěšky. Když saně nemáte, můžete si je za 60 korun přímo na startu dráhy zapůjčit.


Právě čtete volné pokračování našeho projektu Mimi LIVE!, který oficiálně skončil s prvními narozeninami našeho milého Josífka. Protože se ale vy, čtenáři i Ivča máte rádi, pokračujeme dál 🙂

Vaše redakce


Pokrok ve výživě

Od narození udělal Pepíček veliký pokrok i ve výživě. Zatímco jako novorozené miminko bumbal jenom mlíčko ode mne, teď za více než 12 měsíců po narození slupne, na co přijde! Ráno je u nás zatím stále stejné, a to je snídaně do postele neboli kojení, když je malý u mě v posteli. Když se sám v postýlce vzbudí, jdeme se nasnídat oba dva. Josífek má moc rád rohlík nebo chleba s máslíčkem. Patří to k jeho nejoblíbenější snídani, někdy si dá ještě jogurt. Dopoledne pak spapká buďto přesnídávku nebo jogurt, pokud ho neměl k snídani, popřípadě pár piškotů nebo jablíčko.

Polívka a omáčka, to je moje!

Oběd je u nás většinou jednochodový. Buďto zajíškovaná, hustá polévka (květáková, bramborová, brokolicová,…) anebo vývar kuřecí, zeleninový, hovězí se zavářkou. Když ho polévka nezasytí, dá si s námi druhý chod. Má moc rád omáčky s těstovinami, špagety, bramborovou kaši s rybou či masíčkem. Nepohrdne ani dušenou zeleninou nebo luštěninami. Je to prostě všežravec:-)

Za to jsem moc ráda, je to o to větší radost vařit, když máte doma takového vděčného strávníka.Po obídku je na řadě samozřejmě kojení a po hodinovém až dvouhodinovém spánku Pepíčkovi opět jaksepatří vyhládne. Svačinka je buď přesnídávka, jogurtík, smetánek, termix, rohlík s máslem nebo sýrem, dětskou šunkou… Podle toho, co mi zrovna padne do ruky.

Občas mezi jídly dostane piškot, nebo dětskou sušenku. Večeře u nás bývá jasná: kaše a pak kojení.

Konečně bez nočního kojení? Kéž by…

Dětičky byly minulý týden nachlazené a tak jsem zase „najela“ na kojení v noci po 2 – 3 hodinkách. Ano, je to vážně tak! V poslední době se malý budil až kolem třetí, čtvrté ráno, ale když mu nebylo dobře, budil se častěji a já mu dala napít.Ale znáte dětičky, jak si rychle přivyknou. A tak jsem si připadala zase jako po porodu, když jsem Josífka kojila pravidelně po 2 – 3 hodinách.

Jakmile se malý zotavil, začala jsem mu kojení v noci upírat a za pár nocí jsme zase na tom svém. Budí se kolem čtvrté ranní a dnes se dokonce vzbudil až v půl šesté! Neuvěřitelně krásný pocit spát celou noc! Hlavně aby mu to vydrželo, a mně taky. Teď už vím, že nesmím povolit, protože by pak odvykání a učení bylo zase těžké, a to nejen pro mne, ale hlavně pro Pepíčka.

Vaše Ivča


Kdo jsme? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010), hlavní hrdina seriálu Mimi LIVE!, ve kterém jsme se s vámi dělili o radosti i starosti z prvního roku života našeho syna a nyní volně pokračujeme dál.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist