Mimi LIVE! Josífek: Mámo, táto! Kde jste kdo?

A je to tady! Náš Josífek „mluví“. Umí si nás totiž zavolat i jinak než pláčem. Když leží v postýlce a zasteskne se mu po společnosti, zavýskne nebo vydá jiný zvuk a čeká, co se stane. Když se nikdo neukáže, chvilku vydrží a pak spustí srdceryvný pláč. Jindy roztomile brouká, většinou vydává hlásky ggggaaaa… asi si umíte představit, jak je to dojemné!

Také se čím dál častěji směje. Zkouší se smát i nahlas a pak je celý překvapený, co to vlastně dokázal. Úsměv nejenom opětuje, ale také se směje sám od sebe. Vím, že to jsou zatím jen psotníčky, ale i tak – na maminku fungují! Třeba po kojení – to se na mě usmívá jako sluníčko. Není nic krásnějšího než dětský úsměv! Ten mě dokáže u srdce zahřát tak, že mileráda zapomenu, že je hluboká noc a nejradši bych spala.

Chci zastavit čas

S každým jeho novým pokrokem si víc a víc uvědomuji, jak ten čas letí. Každou chvíli umí Pepíček něco nového a za pár měsíců tu bude běhat jako jeho starší sestřička. Přála bych si zastavit čas nebo jej alespoň co nejvíc zpomalit.

Horečka

Pepíčkova sestřička Stázinka měla poslední tři dny vysoké horečky, kterých jsme ji nebyli schopni zbavit. Ani se mi nedařilo jí změřit teplotu, protože jakmile zahlídla teploměr, chytila hysterický záchvat. Dneska jsme byli u doktora a Stázinka má pořádnou angínu. Dostala antibiotika, snad jí co nejdříve zaberou a uleví se jí. Jen mám strach, aby to od ní bráška nechytil. Zajímalo by mě, jak u sourozenců zabránit vzájemné nákaze. Jaké s tím máte zkušenosti?

Dvě děti, tři postýlky

Už když byl malý ještě v bříšku, měla jsem co do počtu postýlek jasno. Manžel se tomu zprvu bránil, ale nakonec jsem si tři postýlky prosadila. Říkáte si, co mě to napadlo? Bydlíme v baráčku a ložnici i pokojíček máme nahoře v patře. Většinu času ale trávíme v přízemí, čili v obýváku a kuchyni. A proto jsem chtěla ještě jednu postýlku pro malého na denní ležení. Jsem přesvědčená, že by měl Pepíček být s námi co nejvíce v kontaktu. Možná si říkáte, páni, tři postýlky, to muselo být asi peněz… K tématu peníze se hned dostanu.

Kolik stojí miminko?

Každé miminko „něco“ stojí, ať už čekáte první, druhé nebo třetí. My jsme měli spoustu věcí po Stázince, takže jsme pořizovali pro Pepíčka už jen ty dvě zmíněné postýlky: obě dvě z druhé ruky. Tedy ještě musím připočítat jednorázové plínky, kterých byla hlavně na začátku obrovská spotřeba, a vlhčené hygienické ubrousky. Spoustu oblečků na malého jsem dostala od švagrové po jejím synovi Vítkovi.

Také jsme museli vyřešit, že malý nečekaně rychle vyrostl. Manžel nakoupil v akci plínky (4 balíky velikosti 2), když byly malému asi 3 týdny. Když jsem před čtrnácti dny načala jeden z balíků, zjistila jsem, že už z nich náš malý velký Pepíček dávno vyrostl! Ještě že mám těhotnou kamarádku, která si ode mne plínky koupila 🙂

Takže mám-li to shrnout, finanční investice do miminka Josífka byla zatím asi 7 000Kč. No a investice citová, ta se nedá vyjádřit penězi. Malého milujeme stejně jako Stázinku nadevše!

Přeji vám všem i vašim dětičkám hodně zdravíčka a krásné prožití velikonočních svátků!

Vaše maminka Mimi LIVE!

Iva


V pátek 2. dubna je Josífkovi deset týdnů. Narodil se 21. ledna, tři týdny před termínem, ale má se o to více k světu.

Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist