Mimi LIVE! Josífek: Nerušit, zkoumám!

Z našeho Josífka je malý výzkumník. Dokáže věci z dlouhé chvíle hypnotizovat a navíc se jim snaží přijít na kloub. Jeho zamyšlený výraz je úchvatný. A taky je to štípací specialista.

V posledních dnech náš Josífek s oblibou zkoumá, jak věci fungují:

Proč se to kolečko od autíčka točí na obě strany? A jak to, že když zmáčknu tento čudlík, začne hrát melodie? Josífek dokáže sedět se zaujatým výrazem ve tváři a zkoumat svým ukazováčkem danou věc i několik předlouhých minut. Úplně je na něm vidět, jak přemýšlí 🙂

Pes, nejlepší přítel Josífka

Josífek má také moc rád naše pejsky, za kterými se vydává hlava nehlava, a je přešťastný, když se mu podaří pejska „ulovit“ a pohladit si ho. Stále ale musíme hlídat, aby pejska náhodou neštípnul. To je totiž jeho specialitka. Nebudete tomu možná věřit, ale mám ruce plné minimodřin, jak se mě snaží Pepíček chytit. Rád se chytá všeho, co mu je po ruce, vlasy počínaje a nohavicemi u tepláků konče.

Josífkovi pokroky

Každým dnem je malý šikovnější. Plazí se, leze po čtyřech, umí si sednout, kde se mu zachce, a jeho slovní zásoba se rozšířila i o slovo TATA. Stále se snaží zvedat se z kleku na nožičky, takže si myslím, že se za pár týdnů už postaví.

A jak to vidím já, Josífek?

Už mám dva zoubky. Jsou sice malinkaté, zato pěkně ostré. Kdyby to šlo, klidně bych jimi mohl štípat lístky v tramvaji. Anebo budu zubař. Dokážu totiž celou věčnost zkoumat mamčiny zoubky. Prstíčkem zvědavě pátrám a divím se, jak se tam všechny vešly a proč tam jsou a co je zač ten jazyk, který na mě vykoukne a pak zase zmizí. To mě vždycky rozesměje! Taky už se hlásím ke čtyřchodcům. Plazím se už jen výjimečně a oblíbil jsem si lezení po čtyřech. Jsem opravdu rychlík a sotva se mamka otočí, už jsem jí v patách. S oblibou si taky sedám. Sednu si, kdy chci a kde chci, a to téměř s nulovými pády. A jelikož se snažím v postýlce postavit, musela mi mamka dát postýlku zase o pozici níž. No, jsem prostě šikulka a tímhle tempem budu za chvíli asi už i běhat. A že se na to těším!

Váš Josífek s mamkou Ivou


 

Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist