Mimi LIVE Josífek: Příšerný týden!

Po delší době se vám zase ozývám já, Josífek. Musím vám povyprávět o tom hrozném týdnu plném hladu, nedobrých sucharů a bolavého bříška. A taky o tom, že žádnému roku utíkat nehodlám.

Ta děsná, střevní chřipka, co mě trápila minulý týden, netrvala den, ani dva ale skoro týden! Neustále mě bolelo bříško, v noci jsem skoro nespal a po hodině se s pláčem budil. Nevyspal jsem se ani já, ani maminka. Když už to vypadalo, že je nemoc pryč, vybrečel jsem si tvaroháček, který jsem viděl papat svoji sestřičku, ale ouha, hned to šlo všechno ven. A tak jsem pokračoval v otravné dietě dál. Pil poctivě černý čaj, jedl suchary, rohlíky, suchou rýži s mrkví a na přilepšenou piškoty.

O půl kila míň…

Zmizely mi snad všechny moje tukové zásobičky, které jsem měl! Sestřička u paní doktorky říkala, že jsem se pěkně vytáhl, takže je to asi i tím. Ale řeknu vám, ještě že ta nemoc skončila. Teď budu mít co dělat, abych to ztracené půl kilo zase nabral zpátky, ale jak se znám, nebude mi to trvat dlouho.

Chuť k jídlu je zpátky, hurá!

Ani nevíte, jak jsem rád, že si můžu zase pochutnávat na jídle. A teď se to všechno snažím jaksepatří dohnat. Ráno, když vstávám, už se nemůžu dočkat snídaně. Tuhle mi maminka nakrájela půlku krajíce chlebíku s máslem a sýrem, a já to všechno spapal, ale hned jsem se rozčilovat, že chci ještě. Mamka to ani nestihla připravit, jak jsem vyváděl. Ale pěkně jsem si nacpal bříško. Za hodinku a půl jsem ke svačince snědl celý jogurt, a když mamka v půl dvanácté dovařovala kuřecí polévku, nemohl jsem se už dočkat! Nedočkavě jsem nahlížel do talíře, a když jsem zjistil, že mi maminka musí polévku ještě vyfoukávat, protože byla moc horká, už jsem to nevydržel a začal se zase vztekat. Uronil jsem dokonce i pár slziček, abych mamku obměkčil, ale stejně jsem si musel počkat. Stálo to ale zato. Spořádal jsem celý talíř a ještě ujídal Stázince, která se s tím jako vždycky loudala.

Jsme parťáci

S mojí sestřičkou jsme parťáci do pohody i nepohody. Po ránu spolu koukáme na kouzelnou školku a pak si hrajeme. Teď máme oblíbenou kuchyňku, kde vaříme mamce kafíčko. Jo, občas se ještě poškorpíme o nějakou tu hračku, ale řekl bych, že už skoro minimálně. Co mě ale dokáže vždy rozčílit, když mi moje starší ségra říká, co mám a nemám dělat. Když mě třeba kárá za to, že jí vypínám DVD přehrávač a mamka je v kuchyni, nebo třeba když vytáhnu dříví, co je uložené pod krbem a podobně. Nejen, že mi řekne, že se to nemá dělat, ale ještě to jde naprášit mámě…

Na chůzi jsem strašpytel

I když to ze začátku vypadalo, že roku uteču, nakonec jsem si to rozmyslel. Nejraději se dopravuji po čtyřech, kolem nábytku jdu po dvou, ale pustit se nehodlám. Co kdybych náhodou upadl na zem? Jsem si jistý v lezení, ale do samostatné chůze se ještě nehrnu. Plánuji to tak za měsíc, ale nechte se překvapit, třeba to bude dříve.

Jsem rád, že se s vámi můžu dál dělit o svoje zážitky a prožitky z mého života.

Váš Josífek


Kdo jsme? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010), hlavní hrdina seriálu Mimi LIVE!, ve kterém jsme se s vámi dělili o radosti i starosti z prvního roku života našeho syna a nyní volně pokračujeme dál.

10.3.2011 2:05 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist