Mimi LIVE! Josífek: První Vánoce jsou tady!

O loňských Vánocích jsem Pepíčka přemlouvala, ať ještě vydrží v bříšku a vida – rok utekl jako voda a Pepíček se mi ve stoje opírá o nohy, úsměv od ucha k uchu. Neuvěřitelně to uteklo!

Rok se s rokem sešel a je tu opět krásný vánoční čas. Jakoby to bylo včera, co jsem se vloni touto dobou, s Pepíčkem ještě v bříšku, tolik obávala předčasného porodu. Přemlouvala jsem ho každý den, aby vydržel a kdyby přece jen se mu zachtělo ven, tak až po rozbalení dárečků 🙂

Vzal si mé prosby k srdíčku a vydržel to ještě skoro měsíc, šikulka můj, a narodil se až 21. ledna. Na letošní Vánoce se moc těším, u vánočního stromečku už nebudou jedny, ale hned dvoje rozzářená dětská očka. Úplně to vidím, jak děti budou dychtivě rozbalovat dárečky. A já? Já je budu s krásným hřejivým pocitem a s očima zaslzenýma dojetím pozorovat a vychutnávat si ty úžasné okamžiky nefalšovaného štěstí!

Hurá autíčko!

Dneska odpoledne si malý i velký Pepa spolu hráli. Taťka byl pyšný, jak si jeho syn nadšeně hrál s traktorem a autem, blbli spolu takhle asi půl hodiny. Bylo úžasné je po očku sledovat z kuchyně, kde jsme se Stázinkou válely vanilkové rohlíčky a zpívaly si přitom písničky 🙂

Desetiměsíční Josífek. Fotografie: ateliér Fotopromě

Krok sem, krok tam

Josífek si libuje ve stání! Když klečím naproti němu a držím ho za ručičky, nadšeně udělá krůček dva ke mně. A tak jsme si vzpomněli, že máme na půdě ještě po Stázince chodítko. Náš zvědavka byl nadšený! Než aby v chodítku chodil, hrál si s hračkami, které jsou na chodítku připevněné a pak si užíval tu „jízdu“, když ho Stázinka vozila po bytě. V chodítku je ale jen minimálně. A je to asi dobře, protože doktoři chodítka ani moc nedoporučují. Většinou se dopravuje po svých, čili po čtyřech, a objevuje zajímavosti kolem sebe tak, jak je zvyklý. Chodítko bere spíš jen jako příjemnou změnu než způsob, jak se někam lépe dostat.

A co vaše děti, dáváte je také někdy do chodítek? Můžeme to rozebrat na diskuzním fóru.

Pusinku, maminko!

Pepíček je velký mámin mazel. Když ho mám v náručí a řeknu: „Josífku, hají,“ položí si na mě hlavičku a mazlí se. Moc rád dává také pusinky, většinou kapří, ale trénujeme už i takové ty s našpulenou pusinkou.

Zase ta rýma

Oba dva, Stázinku i Josífka skolila ošklivá rýma. Josífkovi vyskočila horečka na 39,6 a doktor dokonce zvažoval nasazení antibiotik, ale nakonec jsme je nemuseli dávat. K rýmě jim ještě navíc docela hodně hnisaly oči, ale po kapičkách se to rychle začalo lepšit, naštěstí. Rýma způsobila i dočasnou nechuť k jídlu i našemu malému otesánkovi a to už jsem věděla, že je to špatné. Naštěstí se oběma s mizející rýmou vrací i chuť k jídlu, tak snad to všechno brzo zase doženou.

Přáníčko na konec:

Milé snažilky, těhulky, maminky, miminka a dětičky…

Až se sejdete u stromečku, chyťte se se svými blízkými za ruce a řekněte si, že se máte rádi. Protože láska je ten nejkrásnější dárek, jaký můžete dostat, ale také dát. Proto mějte, prosím, jeden druhého rád!

Spoustu krásných okamžiků s vaší rodinou, bohatého ježíška a hlavně hodně pohody a zdravíčka

přeje Ivča s rodinou.


Kdo tvoří naši rodinu? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist