Mimi LIVE! Josífek: Šlape sestřičce na paty

Jak už víte z předchozích dílů, Josífek je takový náš malý Otesánek, který má největší radost z toho, když drží v ruce něco k jídlu. Úplně se mu rozzáří očička! Dojídá i po Stázince, které to ale nijak nevadí. Domlouvají se spolu tajnou řečí, které rozumějí jen oni dva… a je naprosto úžasné je pozorovat.

Dojídač

Věřte tomu nebo ne, ale náš malý velký Josífek dojídá po své o rok a půl starší sestřičce! Ať je to jogurt nebo kousíčky chlebíka s máslem nebo okurka… Někdy mám pocit, že je snad bezedný. Jeho velká chuť k jídlu mě moc těší. Doufám, že mu vydrží a nebude se s jídlem upejpat jako Stázinka.

Papání, papáníčko…

S rohlíkem si dokáže vyhrát třeba i půl hodiny. Nejprve se na něj vrhne a okusuje ho ze všech strach. Těma svýma třema zubákama ukusuje kousíčky, žužlá je a občas nějaký spolkne. Když už je po jídle, začně velké vypravování. Zbytkům kousíčků nažužlaného rohlíku, které si naďobne na prstíky, vypráví zvesela tou svou kouzelnou řečí, které rozumí zatím jen on sám…

Josífkovština

A když už jsme u toho mluvení, říká už: máma, gagaga, bababa, tatata…

Se Stázinkou spolu komunikují tak, že na sebe pokřikují. Jeden zakřičí AAAa a druhý mu odpoví AAAaa, oba dva se smějí a je jim úplně jedno, že jim nikdo jiný nerozumí 🙂

K jeho oblíbené hře patří hra na schovku, kdy si vezme do ruky třeba plastové víko, pozoruje mě přes něj, dělá bubububu, pak najednou vykoukne a řekne Ba! Oči se mu smějí a jeho pohled je takový kulišácky roztomilý.

A jak vypadá menu našeho jedenáctiměsíčního Otesánka?

Jídelníček:

Snídaně číslo 1

ta je mezi 6 a 7 ráno a obsahuje mlíčko

Snídaně číslo 2

to už je vzhůru i Stázinka a papají oba dva jogurt. Malý má rád všechny druhy, nejvíc asi ovocné, ale klidně spucne kterýkoliv druh. V tomto směru je naprosto nenáročný 🙂

Svačinka

je mezi snídaní č.2 a obědem a sestává ze 2 piškotů nebo pár kukuříčných křupek

Oběd

je mezi 12 a 13 hodinou. Papá buď celou velkou skleničku nebo ode mne uvařenou polívku. I v tomto směru si nemohu Josífka vynachválit. Některé děti, které když začínaly na kupovaných skleničkách, pak mají problém přejít na domácí vařenou stravu. To ale není Pepíčkův případ, pochutná si stejně tak na kupované jako na té doma vařené.

Po obědě dostane ještě mlíčko ode mě a usne.

Odpolední svačinka

Ta je podle toho, kdy se malý vzbudí, ale bývá to kolem třetí odpoledne. Josífek si dopřeje ovocnou přesnídavku, rohlík, strouhané jablíčko, banán nebo pokud zmerčí u Stázinky jogurt, dostane zase chuť a dá si rovnou druhý.

Stává se také, že dojídá po Stázince, která sní třeba jen půlku jogurtu a Josífek ho po ní pak „dojede“.

Večeře

Na té si Josífek pochutnává kolem 18h a dává si kašičku, občas si dá i pár kousíčků chleba s máslem, který má zrovna k večeři jeho sestřička.

Druhá večeře

je kolem 19 hodin a je to samozřejmě mámino mlíčko 🙂

Rád také žužlá syrovou mrkev, kůrku chleba nebo kousek jablíčka, měsíček mandarinky… vím, že s citrusama je nutné zacházet opatrně, a tak mu dovolím maximálně dva kousíčky.

Předvánoční přání

Jinak i u nás vrcholí přípravy na Vánoce, pečeme cukroví a těšíme se na Ježíška 🙂

Krásné předvánoční dny a hlavně se nestrhejte, maminky! Vánoce jsou o pohodě, takže si občas dejte nohy nahoru, pusťte si koledy a vychutnávejte si klid a pohodu Vánoc 🙂

Vždyť Vánoce budou i s neumytými okny a nepřerovnanou špajzkou. Hlavně, že budou v pohodě!

Vaše Ivča s rodinou


 

Kdo tvoří naši rodinu? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist