Mimi LIVE! Josífek: Vzteklá hysterka

Takové hysteráky jako mívá Josífek, jsem ještě neviděla a to ani u jeho starší sestřičky. Je mu teprve rok a dva měsíce, ale vypadá to, že už mu začíná období vzdoru se vším všudy.

Oblíbené „NE NE NE“

Mezi nejoblíbenější Josífkova slova patří teď „NE NE NE“. S úsměvem říká tato slova od rána do večera, ať se jedná o cokoliv. Tuhle jsem si Pepíčka postavila před sebe a napřáhla ruce a povzbuzovala jej k chůzi. Usmál se, hodil na mě ten svůj šibalský kukuč a rozpovídal se tím svým „ne ne ne ne“, kroutil přitom hlavičkou. Chůze se samozřejmě nekonala, po přesvědčivém odříkání NE NE, si vlezl na kolena a došel ke mě po čtyřech:-)

Malý velký vzteklounek

To, co našeho prďolku provází od rána do večera je i vztekání. Je to až neuvěřitelné, co všechno dokáže malého rozčílit do ruda. Ať už se jedná o převlékání, které se mu momentálně nelíbí, nebo o to, když mu něco spadne. A nebo když nedostane to, po čem momentálně moc touží, ale dostat to nemůže… Nejen že dokáže zavřeštět a zapískat tak, že máte pocit, že vám musí prasknout ušní bubínky, spustí pláč ale když se mu snažím nabídnou třeba jinou hračku, dokáže ji vztekle zahodit a nenechá na sebe ani sáhnout a odstrkuje všechny kolem. Jediné, co v tuto chvíli můžeme pro něj udělat je, nechat ho se vyvztekat. Buď ho to za chvilku přejde a je po pláči a vzteku, nebo si ke mě příjde s pláčem požalovat. V tomto směru jsou podle mě teda kluci náročnější. Stázinka se sice občas taky kvůli něčemu vztekala, ale takovéto „hysteráky“ tedy nepraktikovala snad nikdy.

A tak mě napadá, jaké máte tipy vy na to, jak zvládnout malé vzteklounky?

Chřipajzna nás skolila všechny…

Přesně nastalo to, čeho jsem se tolik obávala, ta hnusná jarní chřipka skolila postupně nás všechny. Ještě než jsem se stačila zotavit, lehly s horečkama a kašlem dětičky a den na to i manžel, takže mám teď marody doma celkem 3:-( Josífek se v noci docela často s pláčem budí, tak odsávám nosánek a dávám sirup. Stázinka spí sice celou noc, ale zato přes den je na tom hůř, je mrzutější i má vyšší horečky, než Josífek. Chuť k jídlu se samozřejmě zase smrskla na minimum, takže děťátka budou mít zase co dohánět…

Mlíčko jako mlíčko

Stázinka, která se na roce vzdala mámina prsa pak odmítala jakékoliv umělé mléko a po poradě s lékařem jsme nakonec Stázince zkusili dát kravské mléko, které jako jediné dokázala vypít. U Josífka to bylo podobné, jen s tím rozdílem, že asi tak po týdnu, co se odstavil a odmítal jakékoliv mlíčko, vzal na milost mlíčko umělé i to kravské. Musím říct, že mu více chutná to kravské, ale nepohrdne ani tím umělým. Snažím se mu dávat spíše to umělé, ale pokud jej zrovna nechce a šáhne raději po tom kravském, tak mu jej dám.

Vaše Iva


Kdo jsme? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010), hlavní hrdina seriálu Mimi LIVE!, ve kterém jsme se s vámi dělili o radosti i starosti z prvního roku života našeho syna a nyní volně pokračujeme dál.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist