Od dětství trpím horší srážlivostí krve, až na…

Od dětství trpím horší srážlivostí krve, až na modřiny silnou menstruaci a krvácení z nosu jsem neměla problémy, proto lékaři nic nezkoumali, akorát v 15 letech jsem byla na operaci uší (lokální anestezie) a chirurg hrozně nahával, že se ta krev nedá zastavit:-) Nyní mi byl v 16.tt proveden rozbor krve. Všechny hodnoty jsou v normálu, akorát trombocyty (PLT) mají hodnotu 104 10na9/l (optimum je 140-400) a trombocyty střední objem (MPV) je 11,4fl (optimum 6,5-11) a to beru vitamíny Calibrum mami + kys. listovou. Bude mít zvýšená krvácivost vliv na průběh porodu? Je to důvod pro porod Císařským řezem? Hrozí nějaké další komplikace během těhotenství nebo porodu mně nebo dítěti? Je pro mne vhodné použítí epidurálu?

Odpověď

Neuvádíte přesný název Vašeho onemocnění krve. Pokud máte sklon k větší krváclivosti, tak by pro Vás císařský řez vhodný z preventivního hlediska nebyl.Je zde větší riziko krevní ztráty než při spontánním porodu. Samožřejmě nelze vyloučit i větší krevní ztrátu po spontánním porodu. Proto by se k Vašemu onemocnění měl vyjádřit hematolog, popřípadě doporučit nějaká preventivní opatření. Způsob anestezie, pokud bude potřeba, bych nechala na zvážení anesteziologovi a na aktuální situaci.

28.8.2012 5:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist