Čekáte miminko? Staňte se manažerkou svého mateřství

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna poskytuje v tomto roce příspěvek až 1 500 Kč těhotným ženám ve věku od 18 let.
foto: Ian Derson

 Příspěvek je platný pro rok 2012. Pokud tedy pojištěnka začne program čerpat v roce 2012, nebude již mít nárok čerpat příspěvek na dané těhotenství v rámci programu Manažerka mateřství v roce 2013.

 

Možnosti čerpání příspěvku – Manažerka mateřství

Příspěvek až 1 500 Kč je možné využít na:

  • produkty zakoupené v lékárnách - vybrané vitaminy, doplňky stravy pro těhotné a léčiva (viz seznam produktů na www.cpzp.cz)
  • nadstandardní vyšetření nebo péče ve zdravotnických zařízeních spojená s těhotenstvím, nehrazená, nebo částečně hrazená z všeobecného zdravotního pojištění a hrazené pojištěnkou * - např. prvotrimestrální screening
  • kurzy pro těhotné, plavání pro těhotné, masáže těhotných, psychoprofylaktická příprava těhotných k porodu.

* Nadstandardní péčí nebo vyšetřením se rozumí taková, která není plně ani částečně hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Pojištěnec si ji hradí v plné výši. Za tuto platbu předkládá daňový doklad.

Na program Manažerka mateřství volně navazuje program Miminko.

Ten je určen dětem narozeným v průběhu roku 2012. ČPZP v roce 2012 poskytne zákonným zástupcům těchto dětí příspěvek až ve výši 500 Kč na pohybové aktivity dětí (masáže, cvičení) a na nákup vitaminů, potravinových doplňků a kosmetiky určené pro děti, zakoupené výhradně v lékárně nebo prostřednictvím specializovaných internetových obchodů (viz seznam produktů na www.cpzp.cz).

Navíc:

  • sleva 300Kč na Monitor dechu pro pojištěnce ČPZP. Slevu uplatníte vytištěním, vyplněním a odesláním slevového kupónu nebo objednávkou na http://www.reercz.cz/ kde před dokončením objednávky, do pole "Poznámka zákazníka" uvedete heslo CPZP.
  • balíček pro novorozence. ČPZP v roce 2012 poskytne v rámci preventivních programů pro děti a mládež balíček produktů novorozencům. Obsahem je soubor produktů pro novorozence. Balíček bude poskytnut na pobočce při příležitosti registrace novorozence k ČPZP.
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené