Mimi LIVE! Toby (5): Televizní mánie

Z Tobíska se pomalu ale jistě stává nadšený televizní divák. Gábina už se připravuje na návrat do pracovního procesu a čeká ji výběr jesliček. Jak to zvládá?

Milí čtenáři,

právě jsme se vrátili z restaurace, kde jsme si jako předkrm i hlavní jídlo dali bílý chřest. Chřestová sezona brzy končí, tak jsme toho museli využít. Byla to naše první návštěva restaurace od narození Tobyho, a to k příležitosti Dne otců. A Tobísek se choval úplně ukázkově! Máme opravdu zlaté miminko. Chvilku si hrál v kočárku, pak se porozhlížel po ostatních a nakonec většinu celého dění prospal.

Za poslední dva týdne se toho Toby tolik naučil! Nejdříve byla hrazdička s hračkami jen na koukání, později do některé z hraček sem tam bouchnul ručičkou a nyní již za hračky vědomě tahá… a samozřejmě se je snaží ochutnat. Skoro každý den, když přišel Michel z práce, jsme se chlubili zase něčím novým. A je úžasné pozorovat, jak Toby poznává mě i Michela! Jakmile se k němu přiblížíme, už má pusu od ucha k uchu. Doufám, že mu tohle nadšení z rodičů vydrží ještě pár let.

Jediné, z čeho nadšená moc nejsem, je televize. Vypadá to, že máme doma televizního maniaka. Máme velký dům a jsem doma s Tobym přes den sama, takže mám zapnutou televizi jako kulisu. A ta velká placka s barevnými obrázky, které se hýbou a ještě ke všemu vydávají zvuk, je něco, co Tobyho velice zajímá. Dívá se na všechno…! Michel byl nejdříve nadšený, že se dívá na fotbal. Ujistila jsem ho ale, že když je v televizi teleshopping nebo telenovela, jeví Toby stejné nadšení a zájem. Otáčí hlavičku, jen aby viděl ty hýbající se obrázky.

Nadcházející týden je pro mě poslední, kdy si budu užívat svoji mateřskou dovolenou – a v pondělí hurá do práce. Přiznávám se, že se do práce těším. Mám ji ráda, mám milé kolegy a opět bude mou náplní dne i něco jiného než jen plínky a krmení. Ale mám velice ráda i čas strávený s Tobískem. Je pořád zvídavější a je to pocit k nezaplacení, když ráno vstane, teprve se rozkoukává, najednou vás uvidí a vyloudí na tváři ten nejhezčí úsměv na světě. Každé ráno ho beru na poslední dospání k nám do postele. Nejdříve si chce s námi povídat a po chvíli opět usíná zachumlaný mezi námi dvěma.

První dva týdny, kdy půjdu do práce, budou Tobyho hlídat jeho belgičtí prarodiče. Je to pro mě hrozně těžké. Nejradši bych si ho vzala s sebou do práce! Musím se naučit žít s myšlenkou, že se o něj dokáže postarat i někdo jiný než já. Zatím na to nechci myslet, chci si ještě užívat každou minutu, kdy ho mám jen a jen pro sebe. Je mezi vámi nějaká maminka, která se vracela do práce brzy po porodu? Potřebuji tipy, jak se to dá zvládnout.

Protože v červenci půjde Toby poprvé do jesliček, zatím jen na pět dní v měsíci, máme na příští týden sjednanou návštěvu jesliček. Chceme vidět, jak to tam chodí, když tam jsou děti, kdo se bude starat o Tobíska.

Ale o návštěvě jesliček až příště.

Mějte se krásně a za dva týdny opět na napsanou!

Gábina

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Z Tobíska se pomalu ale jistě stává nadšený televizní divák. Gábina už se připravuje na návrat do pracovního procesu a čeká ji výběr jesliček. Jak to zvládá?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kytiii
Kytiii

Ahoj,
tak já na mateřskou nešla vůbec... 4 dny po návratu z porodnice jsem už vesele zpracovávala po prvním synovi dphčka a po narození druhého - mzdy :D
Oba synové se mnou chodili od narození do kanceláře, kde měli svůj koutek, spali v kočárku na dvorku a hráli si tam na koberci... chodím do kanceláře 1-2x do týdne a dokud kluci hodně spali, tak tam byli se mnou po celou dobu... první mi do půl roka spal ve vaku na břiše a já mezitím účtovala :D - druhý byl zlatíčko a spal kdekoli a kdykoli - budil se do 4 měsíců jen na kojo :D - mezi půl rokem a rokem to bylo nejtěžší období... kluci byli ještě hodně závislí na prsu, takže museli být se mnou, ale už tolik nespali a občas se jim nelíbilo, že jim maminka nevěnuje tolik pozornosti... Od roka je hlídá slečna na hlídání, případně babička nebo tatínek, když nemusí do práce. Ale stále chodím jen 1-2x týdně do práce, takže to snáší velmi dobře, naopak to berou jako zpestření :D a já taky... že neřeším jen plínky, kojení, krmení a hovínka :D
Jitka

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené