„Mrzely nás reakce některých soutěžících,“ říká maminka vítěze Baby roku 2011

ROZHOVOR Tříletý Kristián z Olomouce se stal v závěru loňského roku vítězem soutěže Baby roku 2011. Vyzpovídali jsme nyní jeho maminku.

Bavilo vás focení soutěžních snímků pro Baby roku?
Focení pro Baby roku nás hodně bavilo: vymýšlet fotku na dané téma, hlasovat a pak čekat na výsledky, jestli se bude porotě líbit. 🙂 Soutěžili jsme už předloni, ani jednou jsme se však neumístili. To nás ale neodradilo a zkoušeli jsme v dalších kolech vymýšlet a posílat fotografie, které by porotu zaujaly.

Kristiánek se svou sestřičkou na fotkách z ateliéru Fotopromě

Bylo pro vás překvapením, že jste soutěž vyhráli? Jaké byly reakce ve vašem nejbližším okolí, když jste teď „slavní“? 🙂
To, že jsme vyhráli, nás opravdu překvapilo (a samozřejmě potěšilo) i vzhledem k tomu, že má Kristiánek už 3 roky. Myslela jsem, že bude porota vybírat spíše z mladších dětí. Všichni z okolí a celá rodina Kristiánkovi moc gratulovali, zejména prarodiče jsou na vnoučka velice pyšní. Jinak si určitě nepřipadáme nějak slavní. 🙂

Trochu mě zamrzely negativní reakce a komentáře některých ostatních maminek ze soutěže (například že porota je snad slepá, jak mohla vybrat zrovna tohle dítě atd.), ale to už k takovým soutěžím asi patří. Nás soutěž opravdu velmi bavila a děkuji organizátorů, sponzorům a všem, kteří soutěž pořádají i přes stížnosti neúspěšných soutěžících.

V lednu jste se vydali do Prahy na focení pro časopis Betynka. Jak jste si výlet užili? Stihli jste kromě focení ještě něco zajímavého?
Výlet se nám moc líbil, i když nic jiného už jsme nestihli, protože jsme měli před focením do Betynky ještě jedno focení od ateliéru Fotopromě, které jsme vyhráli v Baby roku. Byli jsme ale rádi, že to bylo v jeden den, přece jen cesta pro děti byla celkem dlouhá a únavná.

Jak se Kristiánkovi líbilo focení?
Focení se nám líbilo, hlavně Kristiánek o tom doma všem vyprávěl. Ze začátku jsem myslela, že to opravdu „nedá“, protože po cestě na focení usnul a museli jsme ho těsně před tím vzbudit, takže náladu moc neměl. Ale po chvíli se otrkal a pak už ho to bavilo.

Kolik výtisků březnového vydání Betynky, na jehož přebalu bude za hlavní hvězdu Kristiánek, plánujete pořídit?
Koupíme jich určitě víc (nejmíň 10 výtisků), protože má Kristiánek hodně babiček, prababiček, dědečků, pradědečků, tetiček… Tak aby se na každého dostalo, jelikož jsou na vnoučka moooc pyšní.

Od spoluorganizátora soutěže, výrobce dětské výživy Hamánek, jste za 1. místo v soutěži Baby roku obdrželi dárkový koš s dobrotami pro děti. Ocenil to Kristiánek? Co mu nejvíc chutnalo?
Tak koš od Hamánku ocenil nejen Kristiánek, ale i příbuzní, kamarádi a známí, protože jsme něco porozdávali, zvlášť příkrmy pro miminka, ty už Kristián nejí. V přesnídávkách není vybíravý, chutnají mu všechny, ale úplně nejvíc mu z koše od Hamánka chutnala pitíčka, ta byla hned pryč. 🙂

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist