Pro peníze jsou i lékaři schopni udělat cokoliv

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka byla u paní doktorky na poslední vakcíně povinného očkování. Opět vše zvládla bez komplikací. Díky bohu! Po všech těch hrůzostrašných článcích a televizních debatách, kdy se zdůrazňovalo, že dítě může ochrnout, mít autismus a jiné děsivé diagnózy.

Paní doktorka si libovala, jak se Klárka „spravila" – držení hlavičky, zpevněné svaly. Odvětila jsem, že jsem si to také myslela, ale že lékařka z oddělení poruchy hybného vývoje byla opačného názoru.

Když jsem doktorce vylíčila, že má Klárka údajně ochablé krční a zádové svaly, že je stále do písmene C, tak se nestačila divit. Uvedla, že to v oddělení poruchy hybného vývoje přehánějí, a že si nemyslí, že by byla Klárka ochablá nebo v čemkoliv ve vývoji pozadu a v poloze na zádech je již také srovnaná (nezdálo se jí, že by byla stále ještě lehce do písmene „C" – tzv. rohlíku). Kdyby prý měla všechny své takto zdatné pacienty posílat na Vojtovu metodu, museli by to podstupovat téměř všichni. Říkala, že dle jejího uvážení již cvičit Vojtovku nemusíme a když slyšela, že nová fyzioterapeutka inkasovala za úvodní půlhodinu 400 Kč a další by měly být po 250 Kč, byla stejného názoru jako naše původní fyzioterapeutka i můj táta, a to, že jde jen o vydělávání peněz. Že jim není hanba vydělávat na miminkách i za cenu, že pláčou.

Paní doktorka nám dovolila chodit na kojenecké plavání. Jupííí. Moc jsem se na to těšila. Klárce jsem slibovala, že budeme chodit do bazénu ještě, když byla v bříšku. To bylo bohužel ze zdravotních důvodů zamítnuto. Slibovala jsem, že jí to vynahradím po narození. Nejdříve to vypadalo bledě, poněvadž se do kojeneckého kurzu nabírají miminka od šestého měsíce. Klárce bude šest měsíců 1. června a to již žádné kurzy neotevírají. Všechny organizace provozující tuto aktivitu fungují jako škola, tedy červenec a srpen mají prázdniny. Tím, že bude Klárce 6 měsíců až v červnu, neměla bych ji kam zapsat (v červnu již dobíhají květnové kurzy). Na další zářijové termíny se mně nechtělo čekat.

Poslední dobou však trávíme více času u manželových rodičů. Máme totiž ve stejném městě dům, který předěláváme, tak na něm manžel po práci postupně maká. V nedalekém městě provozují kojenecké plavání. Ovšem i zde bylo obsazeno a další možnost nástupu až od září. Na konci dubna jsem se tam byla podívat a ptala se, zda je jedno místo pro nás volné. Ačkoliv nebylo, vzali si na mě kontakt, aby mně v případě otevření dalšího kurzu dali vědět. Uvažovali o navýšení o jeden další kurz, neboť měli velkou poptávku. Zhruba za tři dny se ozvali, že opravdu otevřeli nový kurz, zda budeme s Klárkou docházet. Jenže to bylo den po návštěvě nové fyzioterapeutky, která nám plavání rozhodně nedoporučovala.

S těžkým srdcem jsem nabídku odmítla. Za další dva dny, po návštěvě dětské lékařky, která plavání povolila, ba ho i doporučila, jsem volala, že kurz navštěvovat přeci jen chceme. Stále bylo volno, tak jsme začali.

Asi si mysleli, že jsem trochu divná, když nejdříve hrozně chci, pak nechci a posléze opět chci. Nu což, hlavně že to klaplo. Již jsme byli třikrát a je to moc bezva. Klárce se to líbí, plácá do vody, kope nožičkama a snaží se napít vody. Klárka je na kurzu nejmladší (je jí pět měsíců a kousek), zato nejodvážnější. Ničeho se nebojí. Zřejmě je to tím, že je, jak říkala paní doktorka, flegmatik. Instruktorka ukazuje cviky na ní – má jistotu, že nebude plakat. Už jsem jí pořídila nové mimi plavečky. Růžové s volánky. Jsou vážně roztomilé.

Jak jsem zmiňovala, že se paní doktorce nelíbilo, že se Klárka netočí na bok (nyní již ano), tak šestiměsíční chlapeček na plavání se stále ještě na bok netočí a nikdo ho kvůli tomu na cvičení Vojtovy metody neposílal. To jen tak závěrem, co jsou lékaři schopni pro peníze dělat.

15. 5. 2015Pavlusha
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Pavlo, těžko soudit, ale také mám zkušenosti u nás s ne-cvičením Vojtovky. Syn nerad pásl valachy a trochu se kotil na jednu stranu. Jenže z toho bylo několikero vyšetření na neurologii, docházení na rehabilitace a nařízení 3x denně cvičit. Protože jsem byla krátce těhotná a většina cviků byla založena na opírání dítěte (kopajícího) o mé břicho, skoro jsem to nedělala. Občas cvičil manžel. Samozřejmě jsem zvlášť jako těhotná nemohla ustát ten úporný brek malého. Stavěla jsem mu hračky na neoblíbenou stranu a vybízela ho k protahování svalů, které měl posílit. Sama jsem si to takto nenaordinovala, ale protože mám sama onemocnění páteře, mám kamarádku fyzioterapeutku, která to taky neviděla zdaleka tak černě a divila se, že musíme cvičit Vojtovku. Na rehabilitace jsem chodila pro kontrolu, abych věděla, zda se to vyvíjí a sestra mě chválila, jak skvěle cvičíme... Syn normálně lezl, seděl, sám začal chodit přesně v roce a záda má rovná. Každopádně jsem už životem poučená nebrat doporučení jednoho lékaře tak dogmaticky a radím se i s jinými - ale mám naštěstí s kým konzultovat. Přeji malé Klárce hodně zdraví!

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Opět bez varování

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Přišlo to opět nenadále. Večer, po shlédnutí filmu, jsem šla na záchod, a ouvej! Papír byl lehce narůžovělý. Vzpomněla jsem si na poznámky z předporodního kurzu, kde zdůrazňovali – pokud je krev, jedeme ihned do nemocnice,... Celý článek »

Konečně už balím

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už konečně balím do porodnice. Jak bydlíme u manželových rodičů, nemáme všechny věci u sebe. Spoustu věcí, které momentálně nepotřebujeme, máme uskladněné u tety.  Celý článek »

3D fotografie

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsem již psala, máme se švagrovou téměř totožný termín porodu (lišíme se o jeden den). Je objednaná na 3D ultrazvuk, a to ve 34. týdnu těhotenství. Přitom ideální doba, dle mého gynekologa, je mezi 24. – 28. týdnem... Celý článek »

Co se všechno děje

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už to přišlo, dostala jsem po ránu dvakrát křeč do nohy. Ne, dvakrát za sebou, ale že se to stalo jedno ráno a pak zase jiné další ráno. Naštěstí to nebylo tak silné, jako když jsem dostala křeč do nohy s Klárkou. To si... Celý článek »

Jak naučit dítě být bez plen

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám krásnou malou holčičku. Hodnou, šikovnou a poslušnou. Když si uvědomím, co vše umí a její vrstevníci zatím ne, tak mě štěstí a pýcha na ni naplňuje dvojnásobně. Tak například, je jí rok a sedm měsíců a už si říká sama, že... Celý článek »

Bolest kostrče – musím to překonat

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám dost silnou bolest kostrče. Jedná se o bolestivé impulsy spíše v pravé části od kostrče. Je to taková jako by křeč. Nejvíce mě bolí, když mám změnit polohu vleže, např. ze zad na bok nebo zvednutí se z lehu.  Celý článek »

Přemítání nad jmény

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ještě než jsme věděli pohlaví miminka, předvybrali jsme nějaká dívčí i chlapecká jména. V okamžiku, co jsme se dozvěděli, že budeme mít opět holčičku, vytvořila jsem si tabulku jmen.  Celý článek »

A bude to, a bude to – holčička

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ano, již známe pohlaví našeho druhého miminka. Bude to holčička. Manžel si více přál chlapečka, ale je šťasten i za druhou holčičku. Říká, že holčičky více lpí na tatínkovi a jsou mazlivější. Celý článek »

Rodinné baby boom

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Z otcovy strany zažívají baby boom. Odstartovali jsme to my s Klárkou, téměř za rok a půl se k nám přidal bratránek s chlapečkem Samuelem. Celý článek »

Pozvolné přibírání

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během prvního těhotenství jsem přeci jen měla malé obtíže. Cítila jsem abnormálně různé pachy, bylo mně z toho špatně. Sice jsem nezvracela, ale trpěla jsem nechutenstvím. Do toho jsem se, po přečtení několika článků a rad z... Celý článek »

O jednoho víc

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Měli jsme pozvanou na víkend návštěvu. Rozhodli jsme se, že si dáme tatarák. Pojala jsem ovšem podezření, zda nejsem těhotná. Čekala jsem každou chvíli menstruaci, ale nějak se nedostavovala. Koupila jsem si pro jistotu... Celý článek »

První velký úraz

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Konečně jsme se dočkali sněhu. Postavili jsme si sněhuláka, chodili bobovat a užívali si sníh. Minulý týden jsme navštívily s Klárkou naši známou. Předem jsme se domluvily, že s sebou přivezeme boby a půjdeme s Klárkou bobovat.  Celý článek »

Ohlédnutí za prvním rokem života

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Je neuvěřitelné, jak to letí. Člověk si neuvědomuje/nepřipouští, že stárne. Soudě dle sebe, připadala jsem si stále stejná od vysokoškolských let – veselá, akční, spontánní. Chodila jsem s přáteli na různé společenské i... Celý článek »

Klárčin vývoj

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Změnili jsme dětskou lékařku, abychom nemuseli neustále jezdit do Prahy. K mému překvapení jsem se dozvěděla, že paní doktorka, ač by měla zapisovat při pravidelných kontrolách výšku dítěte, tak to bohužel nečinila.  Celý článek »

Náš společný výlet

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se... Celý článek »

Náš společný výlet

Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se rozhodli rekonstruovat... Celý článek »

Šestá nemoc

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka prodělala svou první nemoc. Jednalo se o tzv. šestou nemoc (nemá přesný překlad z latiny). Vůbec jsem netušila, že nějaká taková nemoc existuje. Řadí se mezi dětské nemoci, jako jsou např. plané neštovice, příušnice,... Celý článek »

Naše malá šikanátorka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka má novou hru. Spočívá v tom, že se zaměří na nějakou osobu, kterou upřeně sleduje. Ve chvíli, kdy se na ni dotyčný podívá, začne brečet. Kdyby to dělala na cizí lidi – tak ať. Nemusí se na každého culit. Jenže ona se na... Celý článek »

Moje první léto

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Na to, že je to mé první léto, je dost horko. Teploty okolo 37 stupňů, páni. Kdyby bylo alespoň to moře, tak neřeknu. No, mám sice dětský bazének s clonou ve tvaru žáby nebo co to má jako být, tak si vlastně nemusím zas tak moc... Celý článek »

Můj první zlozvyk

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Maminka si mě asi od mých 5, možná 6 měsíců dává do velké postele, abych rychleji usnula. Je pravda, že zaberu téměř okamžitě. Trvá mně to zhruba 10–15 minut. Někdy, když nemůžu zabrat, tak je to i půlhodina, velice výjimečně... Celý článek »

Vzorná matka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Dozvěděla jsem se od kamarádek maminek, že mě obdivují. Dělám totiž Klárce veškeré příkrmy. Zatím jsem ani jeden nekoupila. Když jsem zjistila, že ostatní maminky to nedělají, blesklo mně hlavou, že jsem takový ohrožený druh.... Celý článek »

Hrajeme si na raka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Stala se nemilá věc. Klárka mně spadla z lavice. U babičky a dědy je v kuchyni lavice. Jelikož skoro celé dopoledne trávíme tam, kvůli přípravě jídla, máme Klárku u sebe. Dávali jsme ji na lavici. Protože je poměrně úzká,... Celý článek »

Rýma nás potrápila, ale zvládli jsme to.

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárku přepadla minulý týden rýma. Jako na potvoru jsme byly den před tím v Praze a já tam nechala odsávačku. U manželových rodičů náhradní nemáme. To byl trochu problém, neboť vysát nosík pusou nešlo. Vyrobily jsme provizorní... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené