Muži se přestávají milovat

„Muži se odmítají milovat a tím i plodit děti. Svou sexuální energii vybíjejí ve fitcentrech nebo při jiných sportech a o sexuální život ztrácejí zájem,“ tvrdí psycholožka Tamara Cenková. „Pár jsem jich dokonce slyšela prohlásit, že dělat děti je obrovská otrava,“ dodává.

Čím si to vysvětlujete?
Dnešní doba je už taková. Ženy přebírají mužské role a zároveň přibývá mužů s ženskými rysy, přibývá mužské neplodnosti a nechuti se rozmnožovat i milovat.

Proč muži tak často vybíjejí svou energii sportem a na sex jim nezbývá síla a ani chuť?
Sport je pro některé muže opravdu náhražka sexu. Navíc si muž často právě mezi ostatními muži dokazuje, že je skvělý.  Pochválí ho ale někdo doma, když předvádí sexuální výkon? Jsou muži, kteří opravdu potřebují slyšet i po patnácti letech, že jsou skvělí milenci.  Navíc endorfiny, hormony dobré nálady, si vyplaví při sportu a tak už nemají potřebu další aktivity.

Takže mají ženy bojkotovat sportovní aktivity partnerů?
Ne, ne. Především bych doporučovala o celé situaci mluvit anebo se jít poradit. Je velká škoda, když se lidé kolem 30 – 35 milují z povinnosti jednou za 14 dní. A dnes to není nic výjimečného.

Je to tak důležité?
Vztah je jako oheň: když nepřikládáme, uhasíná. Každý vztah potřebuje nové podněty – nové přátele, nové aktivity, a to po celou dobu vztahu.  Pokud vyměníte jeden vztah za jiný, je dobré se zamyslet, zda jen nehledáme nové podněty a rozměry. Jdeme za dalším dobrodružstvím místo toho, abychom přemýšleli, co pro současný vztah můžeme udělat.  Další faktor, který ovlivňuje mužskou sexualitu, je pracovní přetížení mužů. Na jednu stranu je toto chování v pořádku – snaží se "ulovit co největšího mamuta“, ale měli by se naučit rozdělit si čas mezi práci, lovení mamuta a rodinu.  Takže není-li náš partner schopen naplánovat si čas i pro nás, využijme všech dostupných prostředků a začleňme ho do dění rodiny. Ale nezapomínejme ho za jeho aktivitu chválit.

A jak proti nudě v posteli?
Univerzální recept, jak být pro muže stále přitažlivá, neexistuje. V každém případě by však partneři neměli mít strach o sexu mluvit. Dost často se setkávám s tím, že partneři mají o milování, erotice, sexu odlišné představy, ale nejsou schopni si je sdělit, natož pak splnit.  Každý příklad trochu kulhá, ale i tak si dovolím sex přirovnat k přípravě dobrého jídla. Co všechno musíme udělat, abychom se dobře najedli? Nejdříve vymyslíme, co budeme vařit. Prohlédneme lednici, špajz, mrazák. Co chybí, dokoupíme. Stále myslíme, jak budeme vařit a jak naše jídlo bude chutnat. A co kdyby partneři udělali totéž se sexem? Měli bychom si nejdříve říci, CO BUDEME VAŘIT?!

Dokážeme však o svých sexuálních potřebách mluvit?
Pro některé páry je i v dnešní době sex tabu. Partneři nejsou schopni si povídat o svých potřebách ani touhách. A tak se stane, že prožijí spolu nějaký rok a najednou přijde jiný-jiná, který naše představy naplní.

Jak ale bojovat s vlastním studem?
Když nejsme schopni spolu otevřeně mluvit, můžeme si napsat dopis nebo mail. Při psaní si můžeme slova pečlivě rozmyslet. Své pocity můžeme třeba nahrát do mobilu a nahrávku pustit partnerovi. Možností je hodně. V každém případě by takový rozhovor neměl být ponižující. Z takovéhoto rozhovoru nesmí být vítěz a poražený. 

Jak ale zároveň ponechat tomuto tématu onu nezbytnou míru intimity?
Sex a láska jsou dvě odlišné věci. Lásku v sobě můžeme nosit celý život, ale přitom s dotyčným nemusíme mít nikdy sex.  Intimita je hranice mého života, kam už nechci nikoho pustit, a to i v partnerském soužití. Každý by si měl ponechat svou 13. komnatu. Proč ne. Navíc záhady byly vždy velmi přitažlivé.

Vaše návody zní velmi jednoduše
Ráda bych v této souvislosti připomněla, že i když různé revoluce udělaly za poslední dvě století se společností divy, zapomněla udělat divy s naší psychikou. Jsme stále naprogramováni tak, jak byli naši předkové v jeskyních: žena by měla rodit a starat se o rodinu a muž oplodňovat a lovit mamuty. Jenomže dnes některé ženy rodí, starají se o rodinu, loví mamuta a někteří muži už ani neplodí, ani neloví mamuta.

Jako by muži nyní prožívali krizi vlastní identity
Generace dnešních třicetiletých mužů v naší společnosti má rodiče, kteří byli vychováváni v hluboké totalitě. Totalita naučila ženy přebírat role mužů a stejným způsobem se chovala i k malým chlapcům. Zákazy a rozkazy provázely chlapce od peřinky.

Kluk je však od přírody zvídavý, potřebuje poznávat, diskutovat, válčit a to všechno bylo zakázáno. V takovém prostředí samozřejmě žily i dívky a viděly, jak se otec podílí na chodu domácnosti. Mamka velí a otec se podřizuje, aby měl klid. A většina těchto dětí si své návyky přenesla i do současných vztahů. Muži v dnešní době mají velký prostor pro všechno, co jejich rodiče nemohli, ale když je nebrzdí rodiče, brzdí je partnerka.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

A divíte se ? Já ne. Mně to napadá každý den ...každý den co slyším v rádiu a T Vhlasy a názry emancipovaných žen, které prohlašují jak muži uzurpují mco ve společnosti a v rodině. Jak společnost posiluje dibilní genderové názry a rozvrací celou společnost. Opakuji to co sem tvrdil před 25 lety ...genderismus, emancipismus a jiné pi....smy rozvrátí společnsot, rodinné vztahy a důsledkem bude nespokojenost většiny obyvatel společnosti, neschopnost komunikace. Chlapi mají taky své právva...nejen ženy. Dnes se staly uzurpátory společnosti naopak zase ženy. Ale máte co jste chtěli. Proč bych pouštěl sednou ženu v autobusu? proč bych otevírla ženě dveře? Proč bych měl doma opravoavt jakékoli zařízení? Já taky nemám doma teplé večeře, nachystanou svačinu do práce, každý večer roztouženou manželku. Takže ruku na srdce ženy .......jsme my ti co jsou špatní ve společnosti?

Obrázek uživatele Ifka
Ifka

Ahoj holky,
máte některá s tímto problémy?
My máme s partnerem podobný problém, už jsme se ho snažili spolu i nějakým způsobem řešit, ale moc nám to nepřineslo...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené