Úsměv mámy pomáhá těm, které nejsou v mateřství šťastné

Projekt Máma v úzkých vznikl na podporu žen, které se potýkají s psychickými problémy spojenými s mateřstvím. Nejčastěji se ženy potýkají s poporodními depresemi, úzkostí a občas i o poporodní psychózu. Ženám, kterým není do zpěvu nabízí povzbuzení a pomoc s překonáním překážek nezisková organizace Úsměv mámy. Jejich cílem je vybudovat centrum se systematickou péčí o maminky.

profimedia-0041476391-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Neziskovou organizaci Úsměv mámy, která podporuje šťastné mateřství, založila v roce 2014 Veronika Kubrichtová. O tři roky později se k ní přidala Lucie Kočová. Obě na počátku mateřství překvapily psychické obtíže a byly plné úzkosti, a tak je napadlo, že by rády usnadnily cestu maminkám, které se potýkají s psychickými problémy.

Organizace Úsměv mámy pomáhá v rámci projektu Máma v úzkých ženám, u kterých se po porodu (nebo během těhotenství) objevily psychické poruchy (úzkosti, deprese, psychózy, aj.). Nabízí jim psychickou podporu, povzbuzuje k vyhledání odborné pomoci, nabízí konzultace v rámci sítě přidružených psycholožek a psychiatriček, které se na toto téma specializují. Také se věnuje detabuizaci tématu a nabízí setkání podpůrné skupiny. Všeobecně se Úsměv mámy snaží podporovat pozitivní přístup k mateřství a povzbuzovat k překonávání překážek, které mohou spokojenému mateřství bránit.

Aktuálním cílem je vybudovat centrum, které by takto zasaženým maminkám pomáhalo, poskytovalo by jim “bezpečnou zónu“, kde by na tyto problémy nebyly samy. „Na základě osobní zkušenosti víme, že zde chybí systematická péče, maminky jsou odkazovány na krizová centra a obecné psychiatrické ambulance, které častokrát ani nevyhledají, protože se stydí,“ vysvětlila Lucie Kočová s tím, že  Centrum by bylo prvním centrem v České republice, které by se na takto zasažené ženy zaměřovalo.

Projekt v současné době můžete podpořit například v rámci akce ČSOB pomáhá regionům, kde získal divokou kartu.  Pokud chcete projekt finančně podpořit, tady je číslo účtu – 101 7777 101/0300 a variabilní symbol – 20180105. Příspěvky můžete posílat až do 26. 6. 2018.

24.5.2018 4:39 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist