Příběhy

Příběhy provázejí náš život už od úplného začátku. V průběhu života si vytváříme svůj vlastní příběh a nasloucháme a prožíváme příběhy lidí kolem nás. Více...

I náročný porod se dá dobře zvládnout

Možná jste už také slyšely nějakou strašidelnou historku o tom, jak někdo rodil, co vše hrozného se během porodu dělo a jaká to byla příšerná zkušenost. Naše kamarádky, příbuzné a další ženy z našeho okolí nás často nešetří podobnými horory. Jako... Celý článek »

Mateřství je změna

Založit si rodinu je jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Děti vám postaví život vzhůru nohama, už nikdy to nebude takové jako předtím. Někdy jsou totiž chvíle, kdy s vámi ten malý uzlíček hlásící se dost vehementně o svoje potřeby a na... Celý článek »

Vánoční pohádka o kouzelných sáňkách

Daleko za Polárním kruhem žil čaroděj Famosino. Mezi lidmi byl oblíbený pro svoji dobrosrdečnost – svého kouzelného umění užíval výhradně pro dobro lidí. Přesto se jeho sláva nerozlétla do celého světa. I konání v dobrém úmyslu se totiž může... Celý článek »

Boj nedonošeného Tobyho o přežití

PŘÍBĚH Bojovat, nevzdávat se, vydržet a těšit se z úsměvu. Síla jít dál sálá z příběhů Táničky a Tobyho, které fanoušci objevili za hranicemi slovenského Babywebu. Nastal proto čas představit tyto dva bojovníky i českým čtenářům. Na Slovensku... Celý článek »

Porod na nejbezpečnějším místě

VÁŠ PŘÍBĚH Do redakce nám přišel nádherný porodní příběh. Jde vlastně o poděkování rodičky Terezy K. primáři jihlavské porodnice prof. MUDr. Aleši Roztočilovi, CSc. Nestává se často, že by rodička rozhodnutá rodit doma byla nakonec nadšená péčí v... Celý článek »

Příběhy

Příběhy jsou součástí života každého z nás. Provázejí nás už od narození, kdy sami začínáme psát příběh vlastního života. A do této hlavní dějové linky se zaplétají příběhy lidí okolo nás. Někdy se zauzlují a zanechají na nás stopy, někdy se jen... Celý článek »

Jak přežít nemocnici s bříškem?

VÁŠ PŘÍBĚH A je to tady! Moje druhé těhotenství nebude bez nervů! V 28. týdnu mě zaskočila nemilosrdná diagnóza: hrozí mi předčasný porod. Místo, abych se těšila z dalšího miminka a věnovala se dvouletému synkovi, balím do špitálu. Přes slzy ani... Celý článek »

Můj syn se v noci počůrává

VÁŠ PŘÍBĚH „Když jsme se snažili mezi třetím a čtvrtým rokem u našeho syna odstranit plínky na noc, vznikl problém. Každé ráno byla postýlka celá mokrá,“ vzpomíná MUDr. Renata Adámová, maminka dnes osmiletého „enuretika“, neboli dítěte trpícího... Celý článek »

Mám dvojčata! (1) Porod

VÁŠ PŘÍBĚH „Chcete jedno nebo dvě?" Otázka, na kterou jsem nebyla vůbec připravená. Ano, řeč je o mých dětech! Já mám rozhodnout, zda si dám do dělohy vpravit jedno nebo dvě embrya. Celý článek »

Manžel má náročného koníčka

VÁŠ PŘÍBĚH Vím, že proti tomu, co vám píše většina žen, je můj problém malý. Přesto mě trápí a nevím, co mám dělat. Mám tříletou dceru Anetku a nyní jsem těhotná. S manželem se máme rádi, je dobrý táta, když je zrovna doma. Což je ten problém. Z... Celý článek »

Jak to máme s babičkami?

VÁŠ PŘÍBĚH Jsme jednou ze šťastných rodin, která má babičky vlastně tři. Manželova maminka však bydlí mimo Prahu, takže o každodenní hlídání se dělí moje matka a její sestra, dvojče. Celý článek »

Babičkou jsem často a ráda

VÁŠ PŘÍBĚH Když za mnou před šesti lety přišla dcera s velkým a milým překvapením – no jak pro koho – že je těhotná a bude se vdávat, myslela jsem, že je to zlý sen. Vadil mi její mladý věk, bylo jí jednadvacet, ve kterém se rozhodla být matkou a... Celý článek »

Mišulka

Když jsem poprvé čekala miminko, domluvili jsme se s manželem, že vydržíme až do porodu a dříve nebudeme chtít vědět pohlaví.  Celý článek »

Jeníček a Mařenka

Když jsm v roce 2000 porodila 4 kg syna Jana tedy Jeníčka hned se mně sestřičky zeptali zda mu brzy pořídím sestřičku Marušku. Hodně jsem nad tím přemýšlela, protože po porodu těch 4 kg s hlavou půl ročního dítěte a v pořadí mém třetím porodu.... Celý článek »

Kaštánek

Já už sice nejsem těhotná (takže bych tu asi neměla ani psát?), ale i tak se s vámi ráda podělím o název našeho již narozeného miminka, zrovna včera mu bylo 6 měsíců. Od chvíle kdy jsem tu malou tečičku viděla na ultrazvuku a nechtěla věřit,... Celý článek »

Prďolka

Nazdárek,my říkáme našemu drobečkovi prďolka, i když už víme, že to bude chlapeček. Celý článek »

Hugo

Naše jméno pro miminko vzniklo ještě když jsme ho ani neplánovali, cca 3 roky zpět. Při bujaré rodinné oslavě, kdy každý sděloval jaká se mu líbí jména pro dítě, do mého přítele (dnes už manžela) všichni vrtali, jaké jméno bude mít třeba jednou... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené