Manžel má náročného koníčka

VÁŠ PŘÍBĚH Vím, že proti tomu, co vám píše většina žen, je můj problém malý. Přesto mě trápí a nevím, co mám dělat. Mám tříletou dceru Anetku a nyní jsem těhotná.
S manželem se máme rádi, je dobrý táta, když je zrovna doma. Což je ten problém. Z práce sice chodí ve čtyři hodiny, ale potom má své koníčky – historický šerm a střelbu z kuše.
Samozřejmě, měl je i před svatbou a mně nevadilo, že jezdím každý víkend na vystoupení s ním nebo v létě místo dovolené na tábor.

Chci normální život

Teď je to ale těžší, s dítětem všude nemůžu a taky bych ráda žila už trochu normální život. Ne jen spaní ve stanu, hospody a cestování. Chci budovat náš byt a připravovat se na příchod miminka.
Zkoušela jsem s ním promluvit, ale pokaždé mi odvětí: vědělas, do čeho jdeš. Což je pravda, ale s dětmi se podle mě situace trochu mění, já se taky musela vzdát svých koníčků, proč nemůže aspoň něco obětovat i on?

Peníze jsou fuč

Další věc je, že ty jeho akce lezou hodně do peněz a vše, co jsme měli našetřeno na mateřskou, se hezky rychle rozkutálelo. Musím přemýšlet, jestli malé koupit nové tepláčky, ale manžel utratí každý víkend tak 2000. Sice, pravda, něco málo i vydělá, ale to vráží jen do sebe, do pořízení vybavení na šerm a podobně.
Kamarádky mi říkají, že mám být ráda, že „nechlastá první ligu“ jako jiní chlapi a nechodí za ženskýma. Co je mi to ale platné, když jsem každý večer a každý víkend doma sama?

Bára

Mám mu to zakázat? Dát mu ultimátum? Omezit jen částečně to nejde, bohužel je na něm závislá celá skupina, takže buď toho musí nechat, nebo pokračovat jako dosud.
Vážně mě to už trápí a je mi jasné, že s dvěma dětmi budu doma sama ukovaná ještě víc. Poradí mi někdo?

15.3.2011 5:22 | autor: Kateřina Repsová
Více o tématu: Báraspanívíkend

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist