rodičovský příspěvek

Katka v 30. tt: Šťastné číslo

TĚHULKA LIVE! KATKA Musíte uznat, milí čtenáři, že třicet je prostě krásné číslo. Dobře, nemusíte souhlasit, ale alespoň si připusťte, že na tom něco je. Když se řekne „třicítka na krku“, pořád je to ještě přitažlivý věk. Nebo třeba „mít výplatu třicet tisíc čistého“, to je můj sen. A třicátý... Celý článek »

Můj syn se vzteká. Co mám dělat?

VÁŠ DOTAZ Mám dvou a půlletého syna. Rozumí dítě v tomto věku už všem zákazům a příkazům? Než mě totiž poslechne, tak to musím říct nejmíň 5x a stejně to za chvíli udělá zas. Dělá si ze mě syn legraci a zkouší, co vydržím anebo vážně nechápe, co... Celý článek »

Nejčastější mýty o výživném

Neplacení výživného (alimentů) u nás patří dlouhodobě mezi nejčastější trestné činy – v roce 2015 se dokonce dostalo na druhou příčku. Důvodem jsou nízká informovanost rodičů samoživitelů, ale i veřejnosti obecně a také předsudky. Dlužníci tak... Celý článek »

Katka v 17. tt: Hýbe se, ono se to hýbe!

TĚHULKA LIVE! KATKA Tuším, co si myslíte. Titulek zní, jako kdybych narazila ve svém pokoji na pětimetrovou anakondu, ale pravda je daleko prostší. Pišťoch se totiž začíná regulérně ozývat: „Haló já jsem tady, udělejte mi místo.“ Celý článek »

Rodičovský příspěvek v roce 2013

V roce 2012 nastaly takřka revoluční změny v pobírání rodičovského příspěvku. Oproti staršímu systému přinesl nový jisté výhody, ale i nevýhody a nutno dodat, že zavádění provázely i zmatky, které se týkaly hlavně těch, kteří rodičovský příspěvek... Celý článek »

Podmínky v pobírání mateřské

Neustále měnící se pravidla pro pobírání sociálních dávek způsobila, že se v nich vyzná jen kovaný odborník. Dobrou zprávou je, že podmínky pro pobírání mateřské pro rok 2013 jsou stejné, jako v předchozím roce. Přehledný článek vás v základech... Celý článek »

Kariéra a finance

Otázka, zda dát přednost rodině nebo kariéře, je otázkou přímo zapeklitou. Alespoň je v dnešní době možné si tuto otázku položit a snažit se najít odpověď, která vám osobně bude vyhovovat. Ženy, které daly přednost kariéře, jsou dnes oblíbeným... Celý článek »

Žena

Čínské přísloví říká: "Sto mužů může vytvořit tábor, ale jenom jedna žena může vytvořit domov." Básník Jaroslav Seifert o ženách napsal: „Ženy jsou běloučký cukr v tom hořkém kafi života." Encyklopedie méně poeticky a říká: „Žena je dospělý člověk... Celý článek »

Mimi LIVE (26): Zuby, nebo prevít?

Zdá se, že oba malé hrdiny našeho miminkovského projektu trápí v těchto dnech stejná, vrcholně nepříjemná záležitost: začínají se jim prořezávat zoubky. Maminka Bára má ovšem zároveň podezření, jestli za Jonáškovými nespokojenými náladami není... Celý článek »

Den otců – oslava pro aktivní táty

Děti, které nosí na Den matek o druhou květnovou neděli domů květiny, sáhnou o třetí červnové spíše po klobáse či pivu. Koná se totiž neformální Den otců, jehož účelem je ocenit roli tatínků v rodině. Celý článek »

Právní poradna

Kdy oznámit těhotenství v práci? Žádný právní předpis ženě nestanoví lhůtu, v jaké musí své těhotenství oznámit zaměstnavateli. Nicméně, doporučuji ženám tuto skutečnost oznámit co nejdříve, tak, aby zaměstnavatel měl možnost pro ně včas zajistit... Celý článek »

Budu mít nárok na mateřskou?

DOTAZ TÝDNE Jsem na rodičovské dovolené s dcerou, které budou 3. 10. 2010 tři roky a mně rodičovská skončí. Chtěli bychom s manželem druhé miminko, ale nevíme zda se nám to podaří v létě nebo na podzim... Po skončení rodičovské se půjdu přihlásit... Celý článek »

Jakou dostanu mateřskou?

DOTAZ TÝDNE Od 8. 6. 2009 pracuji jako OSVČ, současně si ještě navíc připlácím nemocenské připojištění ve výši 1 003 Kč měsíčně. Otěhotněla jsem a termín porodu mám 6. 2. 2010. (Splňuji tedy podmínku 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené