DRUHÉ DÍTĚ A PPM Začátkem roku 2006 jsem…

DRUHÉ DÍTĚ A PPM Začátkem roku 2006 jsem dostala výpověď z práce (konec působení firmy v ČR), brzy jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Byla mi vyplácena PPM a pobírám RP do 3 let věku dítěte. Druhé miminko se narodí měsíc před dovršením třetích narozenin prvního dítěte. Budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Jak mám postupovat?

Odpověď

Nárok na PPM mít nebudete. Až se narodí druhé miminko, napíšete čestné prohlášení (na formulář na PPM), že na PPM není nárok z důvodu ukončení pracovního poměru. Podává se jako příloha k žádosti o rodičovský příspěvek od data narození miminka. Ve Vašem případě nahlašte na SSP ( kde pobíráte RP), že budete mít další miminko, protože rodičovský příspěvek náleží vždy nejmladšímu dítěti v rodině, takže v měsíci, kdy se dítě narodí (i kdyby to bylo posledního) bude RP náležet už novému dítěti. Rodičovský příspěvek v tomto případě budete mít v pomalé variantě, tj. 7600 Kč měsíčně do 21 měsíců dítěte a pak 3800 Kč měsíčně do 4 let dítěte.

28.8.2012 5:46
Více o tématu: miminko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist