Hamánek První oběd

Jediné, co vaše dítě dosud znalo, je mateřské mléko. Teď už ale přichází čas na příkrmy. Jak ovšem „bezbolestně“ zvládnout se svou ratolestí jeho první lžičku? Připravit dětem vhodné jídlo není jednoduchou záležitostí, je totiž potřeba zvážit více aspektů a především – obrnit se trpělivostí.

Příkrmy totiž přinášejí vašim nejmenším novou chuť, kterou dosud neznají a musí si na ni teprve zvyknout. Navíc je samotná konzumace příkrmu pro miminka novou dovedností, již jen nesají, ale musí používat pusu a jazyk trochu jinak. O to těžší pro ně přechod na příkrmy je. V součtu to znamená, že se zpočátku nezřídka setkáte s jejich odmítavými reakcemi.

Příkrmy jsou v první fázi především doplňkem kojení, které má stále ve výživě primární roli. Do svého harmonogramu zprvu zařaďte jeden příkrm denně, ideálně v poledne jako oběd, který nahradí jedno kojení ve stejné době. Ideálním řešením pro ty rodiny, které nechtějí pátrat po vhodných potravinách, jsou již připravené pokrmy. Například zcela nový produkt od Hamánka s názvem První oběd

Jedná se o již zeleninový příkrm z těch nejlepších surovin a v maximální kvalitě, který je vhodný již od dokončeného čtvrtého měsíce věku. Jeho nespornou výhodou je fakt, že je kdykoliv k dispozici a v nejvyšší možné míře tak usnadňuje rodičům život například na cestách, při větším domácím vytížení apod.

Takovou jistotu však v případě doma připravovaných pokrmů nemají. Ani nemohou mít. V běžně zakoupené či vypěstované zelenině mohou být látky, které není možno rozpoznat a zachytit jednoduše lidskými smysly, tedy zrakem, čichem nebo chutí. Takové jsou například notoricky známé dusičnany, jež jsou obsaženy především v rané zelenině nebo té, která vyrůstá ve skleníku. Dusičnany jsou bezesporu látky, které do stravy malého miminka nepatří, při přípravě domácích příkrmů však není v silách rodičů, aby je v zelenině identifikovali.

Pro rezidua pesticidů platí u kojenecké stravy jednotný limit max. 0,01 mg/kg pro koncentraci jednotlivého pesticidu. Koupená či vypěstovaná zelenina běžně překračuje tyto hodnoty stonásobně! Maminky a tatínkové přitom mají v případě Prvního oběda od Hamánka jistotu, že jejich děti dostávají to nejlepší, protože při jeho výrobě, stejně jako jakékoliv jiné kojenecké výživy Hamánek, musejí být splněny přísné legislativní normy, zároveň pak musí příkrmy projít velmi důkladnou kontrolou před samotnou distribucí.

Hotová strava ve skleničkách je tak zkrátka nejen praktičtější, ale i mnohem bezpečnější než příkrmy připravované v domácích podmínkách z dostupných surovin. Navíc jsou hotové příkrmy ideálně namixované podle nejnovějších trendů v dětské výživě díky spolupráci Hamánka s dětskými lékaři i nutričními experty.

3.10.2012 12:53 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist