Jsem na rodičovské a chtěli bychom ještě jedno…

Jsem na rodičovské a chtěli bychom ještě jedno dítě. Když otěhotním během rodičovské (zvolila jsem rychlou variantu), tedy do 2 let dcery, mám nárok na mateřskou? Kdo ji bude hradit – tu minulou mi platil zaměstnavatel. Budu si moci opět vybrat typ rodičovské dovolené/příspěvku, nebo to již nebude možné vzhledem k delšímu období bez příjmů ze zaměstnání? Na co budu mít nárok? Za odpovědi děkuji.

Odpověď

Pokud se v rodině narodí další dítě a jeden z rodičů začne znovu pobírat peněžitou pomoc v mateřství, ukončí se vyplácení rodičovského příspěvku na starší dítě. Až peněžitá pomoc v mateřství skončí, lze pobírat pouze jeden rodičovský příspěvek, a to na nejmladší dítě v rodině.
Budete si moci vybrat délku pobírání RP.
Peněžitou pomoc v mateřství Vám bude vyplácet zaměstnavatel.

Až Vám lékař vyplní formulář o zahájení mateřské dovolené, odnesete jej opět svému zaměstnavateli. Nárok na PPM poté musíte nahlásit i na příslušném Úřadu práce. Na jeho základě Vám úřad pozastaví výplatu Rodičovského příspěvku – o jeho obnovení požádáte opět před ukončením PPM.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist