Jsem ve 35. týdnu těhotenství-po dvouleté…

Jsem ve 35. týdnu těhotenství-po dvouleté známosti a děťátko (chlapeček) byl z obou stran plánován. Partner se před týdnem se rozhodl, že nás opustí.
Brečím, volám, píšu sms, zoufám si a nemám východiska jak se vyrovnat.
Jak se mám vyrovnat s touto situací a následně jednat s otcem
– kdyby našel odvahu stát se zodpovědným rodičem?

Odpověď

Dobrý den,

situace, kdy vás partner opustil v tak náročném období, jakým těhotenství bezesporu je, musí být opravdu těžká. Vaše reakce na tuto nečekanou událost v podobě pláče a zoufání jsou naprosto přirozené. Je velmi důležité, že máte kolem sebe blízké osoby jakými jsou vaše dcera, rodiče či kamarádka, o které se můžete v tak těžké situaci opřít.
A jak se s těmito okolnostmi vyrovnat? Téměř v každé situaci nějaké ztráty platí pravidlo že tím, kdo léčí, je především čas. Doporučuji tedy spoléhat na fakt, že s odstupem času několika měsíců si na tuto nečekanou změnu v životě postupně zvyknete. Nyní je třeba věnovat dostatečný prostor prožití si pocitů spojených s odchodem partnera a zkusit trochu porozumět důvodům, které vedly partnera k tomuto rozhodnutí. Pokud budete mít pocit, že je tato situace pro vás opravdu velmi těžká, doporučuji vyhledat odbornou psychologickou pomoc a v rámci sezení vaše pocity podrobněji probrat.
V případě, že se partner rozhodne k vám vrátit, je naprosto pochopitelné, že váš vztah bude po nějaký čas poznamenán pochybnostmi a nedůvěrou z vaší strany. Určitě je dobré s ním důvody odchodu podrobně prodiskutovat a pokud je to možné zkusit některá nedorozumění ve vašem vztahu v budoucnu odstranit.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: děťátko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist