NEBEZPEČNÝ KOČÁREK V roce 2008 jsem zakoupila…

NEBEZPEČNÝ KOČÁREK V roce 2008 jsem zakoupila kočárek Bebetto Joker, který je od r. 2007 na seznamu nebezpečných výrobků. Kočárek je dál nabízen v prodeji. Jak mám dále postupovat?

Odpověď

V tomto případě bych doporučovala kontaktovat místně příslušný inspektorát České obchodní inspekce. Tam by měli vědět, zda tento výrobek je totožný s tím, který byl označen za nebezpečný a z tohoto důvodu stahován z trhu. Pokud by dozorový orgán došel k závěru, že se jedná o totožný výrobek, měla byste právo na odstoupení od smlouvy a na vrácení peněz.
Bohužel máme poznatky o tom, že někteří prodejci kočárky, které byly označené jako nebezpečné, dále prodávali. Tvrdili, že vadné byly pouze ty, které inspekce testovala, ale oni mají v obchodě kočárky naprosto v pořádku. Záleží pak na každém spotřebiteli, zda uvěří tvrzení prodávajícího, nebo si raději vybere kočárek, který nebyl označen jako nebezpečný výrobek a ani vzdáleně ho nepřipomíná.
Jistě, jednotlivé výrobky se mohou lišit použitými surovinami, může jí o jinou šarži výrobku. Nicméně osobně bych důvěru k takovému výrobku určitě neměla.

28.8.2012 5:47
Více o tématu: kočárek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist