Nový trend a fenomén jménem BIO

Co to vlastně je? Jaký má účinek?

V čem spočívají hlavní výhody konzumace biopotravin si většina lidí uvědomuje jen mlhavě. Většina z nás „vstřebala“ jen hlavní informaci, že při pěstování ovoce a zeleniny se nevyužívá pesticidů, herbicidů ani umělých hnojiv. Biopěstitel například vybírá speciální větrné lokality pro pěstování mrkve, které působí jako prevence proti častým plísním. Odplevelování polí se provádí tradiční mechanickou cestou nebo ručně a obrana proti škůdcům je realizována promyšlenou výsadbou různých druhů zemědělských plodin v menších plochách.

Společnost HiPP má padesátiletou tradici v bioorganickém zemědělství. Již na začátku 20. století Josef Hipp začal vyrábět speciální mouku pro přípravu BIO dětských sucharů. Syn George Hipp v roce 1932 založil společnost HiPP, která patří mezi průkopníky ekologického zemědělství v Německu. Rodina Hippů se postupně začala zaměřovat na výrobu nejen kvalitní, ale i velmi chutné výživy pro miminka a malé děti. Claus Hipp sám říká: „Bioorganickému zemědělství se věnujeme z přesvědčení. A na výrobu výživy pro nejmenší děti se zaměřujeme proto, že právě ony to pro svůj vývoj nejvíce potřebují. Kvalita našich surovin i výrobků je vyšší, než stanovují pro bioprodukci přísné, zákonem stanovené limity většiny evropských zemí.” Za přínos a vedoucí postavení v oblasti bioorganického zemědělství obdržel Claus Hipp 12. listopadu 2010 ve Frankfurtu nad Mohanem prestižní ocenění „Podnikatel roku 2010“.

Proč podávat BIO výrobky HiPP kojencům??

Kvalita potravy hraje zásadní roli, obzvláště v prvním roce života, kdy se děti intenzivně vyvíjí a rostou. BIO výrobky mají vysokou anabolickou kvalitu, nižší obsah dusičnanů a reziduí pesticidů. Navíc umožňují předcházet alergiím. Společnost HiPP vyrábí sortiment zahrnující všechny druhy výživy pro kojence a malé děti, jako jsou mléčné kojenecké výživy, čaje, šťávy, kaše, ovocné příkrmy, zeleninové příkrmy, masozeleninové příkrmy, dětská menu a navíc kosmetiku pro děti. Většina výrobků je v BIO kvalitě.

Více na www.hipp.cz

7.1.2011 2:17 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist