Věrnost se vyplatí. Dokážeme to ale?

Skutečně se věrnost vyplatí? Je to vůbec „in“? Navíc v době, kdy volná partnerství jsou stále častější? Věrnost k tradičním hodnotám skutečně upadá na popularitě. Přestože téměř ve všech anketách lidé vyznávají celoživotní vztah, manželství a rodinu jako jednu z prioritních hodnot, mnoho z nás je schopno je obětovat své individuální cíle a přání za chvilku vzrušení. Svým chováním se tak dostáváme do situace, která se jeví jako „neřešitelná“ a nezbývá než rozchod….

Rozvod se nevyplatí

Zajímavá studie vyšla loni ve Velké Británii. Jejím cílem bylo vyčíslit náklady na rozpad rodiny, které zatěžují ročně stát sumou přibližně 41 mld. Ł. Studie dokazuje, že náklady spojené s výdaji na rozvodová řízení, zaopatření neúplných rodin, které se dostávají na hranici chudoby, náklady spojené s vymáháním alimentů apod. jsou nezanedbatelnou položkou oproti částkám, které se věnují na prevenci.

Dá se ale něčemu takovému předcházet prevencí?

 Začínáme pochybovat o tom, že je člověku vlastní žít dlouhodobě v monogamním svazku. Mediální obraz přístupu společnosti k problematice nevěry a rozpadu rodin tomu nahrává a sociologové to vysvětlují jako přirozený a nezadržitelný vývoj společnosti. Zapomínáme na to, že věrnost pravděpodobně není jen vrozená vlastnost, ale vědomé rozhodnutí.

Jak to ve skutečnosti vidí odborníci, kteří se s případy nevěry setkávají, co je jejich lékem na nevěru a jak postupovat v případě, že nám začne nahlodávat náš vztah?
S jakou úspěšností se dá nevěře předcházet? A jak souvisí s principem věrnosti vyšším hodnotám?

Odpověď přineseme v nejbližší době. Sledujte Babyweb.
V rámci Národního týdne manželství www.tydenmanzelstvi.cz

Více o tématu: manželstvívývoj

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist