Vybíráte školku? Nebojte se ptát!

Vybíráte školku pro vaše dítě a nevíte, podle čeho se rozhodnout? Pokud máte na vybranou, ptejte se, doporučuje Lucie Pivoňková, ředitelka úspěšné soukromé školky Bambíno. Jaká jsou tři hlavní hlediska, podle nichž se rodiče mohou rozhodnout při výběru školky?

Především vlastní zkušenost.

Rozhodně proto doporučuji osobní prohlídku školky. Zde si rodiče mohou položit další otázky: Hrají si učitelé s dětmi nebo je vzdělávají? Kolik dětí má na starosti každý učitel? Jak na mě školka působila z hlediska bezpečnosti a hygieny?

Odpovídá realita informacím, které jsme získali z webových stránek o školce?

Důležité je také celkové zaměření školky a filozofie jejího vzdělávacího programu.

A třetí hledisko – reference stávajících klientů dané školky. Nebojte se a ptejte se..

  • Jaké jsou vaše zkušenosti, co rodiče při výběru školky nejvíce zajímá? Je to především prostředí, vzdělávací program a vzdělání a zkušenosti učitelů.
  • Jak se v tom ale může laik zorientovat? Prostředí školky by mělo být inspirativní a obsahovat maximum didaktických pomůcek, ne pouze hračky. Ptejte se po tělocvičně, hudebně, keramické a výtvarné místnosti. Chtějte přesně vědět, čím se děti v den vaší návštěvy zabývají, jaký je cíl daného týdne. Pomůže vám to i při hodnocení učitelů.
  • Čím jste přesvědčili „své“ rodiče? Především tím, že s dětmi skutečně pracujeme a že na základě smysluplného programu podporujeme jejich zdravý rozvoj v prostředí, kde k tomu mají ty nejlepší podmínky.
8.3.2011 12:00 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: dětirozvojškolka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist