Dobrý den, ráda byh se zeptala, jak to je se...

Dobrý den, ráda byh se zeptala, jak to je se slabým mateřským mlékem. Už u druhého syna jsem měla tento problém - mléka bylo dost, ale chlapec ubýval na váze, nakonec jsem musela přejít na umělou výživu. Totéž se mi děje právě nyní při třetím dítěti - jsou mu 4měsíce. Neustále velice plakal, ani po několika dnech a prakticky neustálém kojení - třeba po půl hodině a v noci tak po 1,5 hod. - se nic nezměnilo. Navíc tentokrát mi přijde, že mléka mám čím dál méně. Může být mléko tzv. prázdné a mohu to nějak ovlivnit ? Ráda bych kojila déle, jinak nedržím žádnou dietu a snažím se jíst vyváženou stravu.

Odpověď

Slabé mléko je nesprávný termín, podle popisu vaší situace spíš došlo k takzvané hperlaktaci t.j. příliš časté kojení, kdy si prsa "nestihnou" vytvořit zásobu tučného plnohodnotného mléka, takže dítěti prakticky nabízíte stále tzv. mléko přední, které je velmi málo tučné a nutričně pro dítě nevýznamné.
Pokuste se protáhnout dobu kojení alespoň na 2,5 hod. i dítě si potřebuje přizpůsobit velikost žaludku, pro větší množství mléka.
Větší množství mléka můžete ovlivnit homeopatikem Ricinus communis 5Ch berte ho 4 x denně po 3 kuličkách. existují akupresůrní body na těle, které se mačkají a reflexivně vyvolají větší nabídku.

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené