Jsem těhotná a v práci se mě chtějí zbavit

VÁŠ PŘÍBĚH Jsem ve 20. týdnu těhotenství a pořádně si ho užívám. Není mi totiž skoro vůbec špatně, někdy dokonce zapomínám, že jsem těhotná.

Nenapadlo mě proto žádat doktorku o neschopenku, jak jsem to viděla u svých čerstvě těhotných kamarádek. I přesto, že mi lékařka sama nabídla, že pokud se nebudu cítit dobře, napíše mi ji kdykoliv.

Potud by to bylo všechno v pořádku. Když jsem ale před pár týdny v práci oznámila, že jsem těhotná, nastalo peklo. Kolegové mně gratulovali, ale nadřízení byli doslova vzteklí, že musejí někoho shánět a vůbec, že jim to prostě nezapadá do plánu. Přitom jsem ve firmě pět let, nikdy jsem nebyla nemocná, ani jsem neměla žádný průšvih. Vyvrcholilo to minulý týden, kdy si mě zavolali, jestli už náhodu nechci jít na nemocenskou.

Někdo musí z kola ven

Řekla jsem, že nechci, že bych ráda pracovala až do doby šesti týdnů před porodem. Odpověděli mi, ať si to ještě rozmyslím, že musí někoho vyhodit z organizačních důvodů a že by se jim hodilo, kdyby takhle zrušili moje místo. Když jsme jim řekla, že se necítím nemocná a že potřebuji ještě našetřit nějaké peníze, vydírali mě, jestli si toho vyhozeného kolegu chci vzít na triko, že ho vlastně můžu zachránit…

Nevydržím to

Tak teď nevím, co mám dělat. Nechci ani nepotřebuji zůstat doma, ale pokud mě budou v práci takhle šikanovat a vydírat, asi to stejně dlouho nevydržím. Manžel mi radí, ať zůstanu co nejdéle, že přece nebudu ustupovat, že mám právo rozhodnout se svobodně.

Jenže já si říkám, co když tím někoho zachráním od vyhazovu? Mám tedy zůstat doma a přijít o peníze, ale zase si ušetřit nervy? Prosím poraďte co nejdřív, nemám moc času se rozhodnout. Děkuji

Kristýna

Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele anička
anička

Ahoj, z čistě psychologického hlediska si myslím, že ty nepříjemnosti má většinou na svědomí 1 člověk. Toho bych si našla a přesvědčila bych ho, aby mě nechal na pokoji. Musí se na to šikovně, ale za ten klid to stojí. Ostatní se pak také přidají na vaši stranu. Zákony jsou zcela jistě na vaší straně, tak mnoho úspěchů...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Kristýno, určitě se nedejte. Zákony jsou na Vaší straně a i přes nervy, které Vám teď zaměstnavatel drásá, na Vás skutečně nemůže. Pokud je Vám opravdu dobře a práce Vás baví, vydržte.
Já sama jsem se setkala při oznámení zaměstnavateli, že jsem těhotná, nejprve pozitivního přístupu a gratulace. Jsem na nemocenské od zjištění gravidity, díky mírným komplikacím i mému vyššímu věku. Zhruba po 3 měsících, kdy jsem se cítila dobře, jsem měla chuť nastoupit zpět do práce. MUDr. mi radila, ať si to rozmyslím, abych něčeho později nelitovala. I přes to jsem zaměstnavateli oznámila, že plánuji návrat. Bohužel jsem se setkala s negativním přístupem a dodatkem, že " jsem firmu tím, že jsem ´jen´těhotná a že jsem na nemocenské podvedla". Můj partner má za to, že se mě budou chtít nějakou formou zbavit. A tak po všech úvahách raději setrvávám dále na nemocenské. Mimi potřebuje klidové prostředí. Stres a případné nepříjemnosti na pracovišti by mu neprospělo. A mě taky ne. Hodně štěstí s vyřešením Vašeho problému a nebojte, vše dobře dopadne. Hlavně ať je Vaše mimi i Vy v pořádku.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Přesně tak,. hlavně jim neustupjte jen proto, abyste měla klid. Jako na těhotnou na vás téměř nemůžou, atkež pokud vám bude dobře, zůstaňte a snažte s epřetáhnout většinu zaměstnaců na svou stranu. Normální člověk to pochopí. Není správné, abyste za chyby vedení pykala vy.

Obrázek uživatele Sisa
Sisa

Noo teda, tak s tímhle přístupem jsem se ještě nesetkala!! Já když jsem oznámila zaměstnavateli, že jsem těhotná, vzal to úplně s přehledem. Já na Vašem místě bych setrvala až do doby nástupu na mateřskou, pokud se budete cítit dobře. Určitě bych se nenechala takto vydírat. Váš zaměstnavatel s tímto rozhodnutím přišel až v době, kdy se dověděl, že jste těhotná. Do té doby Vám žádné jiné návrhy propuštění nedal, jak jsem pochopila z Vašeho příspěvku. Pokud by to ale bylo dřív, asi bych na nemocenskou šla. Stůjte si za svým a nemějte žádné výčitky svědomí..

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené