První den v mateřské škole - 2. příběh

I já bych mohla napsat hezký článek z pozice maminky,ale napíšu Vám článek nejen z této pozice,ale z pozice učitelky,kterou dělám už neuvěžitelných 50 let a ani to tak nevypadá.........jsem již babička malého vnoučka.

První dny dědí odloučených od maminek prožívám nejen s dětičkama,ale i s maminkama.po zkušenostech ráda poradím povzbudím. Děti chodí na tzv.zkoušku, asi tyden před nástupem, spolu s maminkou....

Přišel k nám malý tříletý klučina.....maminka naměkko a klučina pláče, beru ho od maminky.....ta se poučí DEJ MI PUSINKU......A KLUČINA SE OZVAL NEDÁÁÁÁÁÁÁÁÁM. A tak opouštím šatnu s malým hrdinou, který kulí oči okolo, neví co se děje a co se stane dál. Zavřu dveře, maminka poslouchá za dveřmi/to se potom přiznala/ a já začínám s malým Pavlíkem konverzaci.......budeme si hrát??

A on odpovídá NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ, budeme stavět auta? NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ, Budeme navlékat korálky? NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. A tak to pokračovalo ještě několika otázkami......poslední byla chceš se mazlit???ANO!

Konečně se našla kladná odpověď. Vzala jsem Pavlíka na klím jako,, maminka" a měla jsem vyhráno nejen já , ale i malý Pavlík. Po chvíli se uklidnil a z mého klína pozoroval děti a sám pomalu slezl z klína a šel si hrát...............Musela jsem mamince poslat sms s tím jek se mno komunikoval Pavlík...a jak to skončilo.......Maminka byla ráda, že ten její drobeček zvládl TEN PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE a TĚCH PODOBNÝCH JSEM ZAŽILA S MNOHA JINÝMI DETMI.

jÁ JSEM TO MĚLA SE SVÝM SYNEM LEHČÍ O TO , ŽE JSEM JAKO POZOROVATELKA ZA ZÁCLONOU MOHLA VIDĚT SVÉHO DROBEČKA ....PAMATUJU SE PŘESNĚ ŠROUBOVAL SI SE STAVEBNICÍ , KTEROU DOMA NEMĚL TO HO PANÍ UČITELKY DOKÁZALY ZAUJMOUT.

DNES JE Z NĚJ HODNÝ SPRÁVNÝ TATÍNEK MALÁHO KLUKA. Když mu vyprávím jaký byl, co dělal, a vytáhnu foto, vždy se tomu všemu zasmějeme.

Eva

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené