Šéfová se naštvala, že jsem těhotná

VÁŠ PŘÍBĚH Ráno zvracím, večer nemůžu usnout a v noci se budím hrůzou. Kamarádky mi říkají, že jsou to normální příznaky těhotenství, ale já vím, že u mě ne. Je to stres. Všechno to začalo, až když jsem v práci oznámila, že čekám dítě.

Jsme poměrně malá firma a „výpadek“ každého z nás je docela znát. Přesto jsem nečekala, že moje nadřízená bude reagovat takhle: „No to sis opravdu nemohla vybrat lepší dobu. A chceš si to nechat?“

To miminko chci!

Vzhledem k tomu, že jsem dva roky šťastně vdaná, mi její otázka připadala krajně zvláštní, samozřejmě, že to miminko chci, vždyť jsme se víc než rok snažili! „No se žádnými úlevami nepočítej,“ oznámila mi pak suše. „A náhradu za sebe si najdi sama a zauč ji, ovšem až potom, co půjdeš na mateřskou. Obě vás platit nebudeme,“ dodala a odešla.

Vzalo mi to dech

Její reakce mi vzala dech, do té doby jsme spolu vycházely bezproblémově, občas jsme zašly i na oběd, bavily se, co bylo o víkendu.

Je jen o dva roky starší než já a čekala bych, že se bude se mnou radovat. Kamarádky mi říkaly, jak jim v práci všichni gratulovali a jaké na ně měli ohledy. Zatímco já jsem od té doby v šoku.

Možná je to tím, že šéfka sama nemá nic moc uspokojivý osobní život. Před časem se rozvedla a děti taky nemá, ale to jí přece nedává právo takhle se ke mně chovat.

Nechci na nemocenskou

Když mě teď v kanceláři vidí, raději jde jinam a skoro mě ani nepozdraví. Pracovní úkoly mi posílá emailem. Je to už čtrnáct dní. Trápím se tím a nevím, co mám dělat.

Některé holky na internetu mi radily, ať jdu za ní a zeptám se jí, proč s tím má takový problém, anebo ať jdu rovnou na nemocenskou a vykašlu se na práci. To ale nechci, peníze potřebuji a přece se nebudu schovávat, neudělala jsem nic špatného.

Manžel mi říká, ať to hodím za hlavu, ale to já nedokážu. Možná je to i vlivem těch těhotenských hormonů, že si všechno tak moc beru.

Co byste na mém místě dělaly vy? Má smysl si s ní promluvit nebo mám počkat, až půjdu na mateřskou a raději to neřešit? A co jí mám říct? Že se chová divně? Jak byste se v mojí situaci zachovaly vy? Napište nám svůj názor.

Každý týden budeme přinášet osudy našich čtenářek, které napsal sám život. Potřebujete poradit nebo se chcete podělit o své zážitky? Napište nám svůj příběh.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Hawy
Hawy

Není tak úplně pravda, že zaměstnavatel nemůže vyhodit těhotnou. Může, za určitých okolností ano, ale to už budeš v ochranné lhůtě, protože jsi otěhotněla ještě v práci. A k té nadřízené...ono je to o ambicích a závisti, prostě jsi jí narušila její plány a ona teď bude muset zažít změnu. Ale porovnej si svou hrůzu z ní a radost z miminka. Co je pro tebe důležitější? A co myslíš, že je důležté pro ni? Nestojí ti za jedinou probdělou noc, tys jí totiž nestála za to, aby měla radost. A náhradu za sebe si opravdu hledat nemusíš, a už vůbec ne ji zaučovat na mateřské, ať si paní přečte zákoník práce...pokud se budeš stresovat, stejně tě nemocenská nemine a ještě ohrozíš miminko...takže buď v klidu, žádnej šéf na tomhle světě nestojí za to, aby se těhule zbláznila:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jsem v celkem podobne situaci, takze te uplne chapu. Akorat nemam sefovou, ale sefa, kterymu je o 10 let vic nez me, zije sam a deti nema = situaci a chtene tehotenstvi nepochopi. O tve sefove si myslim, ze ji jeji nepovedeny zivot stve a zavidi ti!!! Zavist dovede napachat hodne zla, tak se hlavne nenech vykolejit at na riziku neskoncim doopravdy.
Mrkni do zakoniku prace a informuj se, to ti pomuze zachovat klid. Ve zkratce, jako tehotnou te nemuze vyhodit, jakekoliv prescasy nebo sluzebni cesty ti muze dat jako pracovni ukol POUZE s tvym souhlasem, takze jiste "ulevy" ti ze zakona nalezi, dale nikde neni psano, ze si za sebe mas hledat nahradu, to je starost firmy a uz VUBEC ne,ze bys mela snad nekoho zaucovat ve tve materske!!!
Proti manipulaci pomuze se dostatecne informovat a dnes je na netu dostupne uplne vse. Drzim palce a preju abys to zvladala s klidem a nadhledem, protoze ted na tebe opravdu nikdo nemuze:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mám takovej pocit,že nikde v zákoníku práce není napsáno,že když žena otěhotní,tak musí za sebe hledat a zaučovat náhradu-navíc v mateřské dovolené.Vůbec bych to neřešila!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Na tak blbou šéfku s evykašli, zkus s ní promluvit a když ani t nepůjde, jdi na rizikáč, ať si v práci poradí sami.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené