Aby mrkvička chutnala všem

Každá máma přemýšlí nad kvalitou potravin, které předkládá svým nejbližším. Kvalita příkrmů pro nejmenší je pečlivě hlídaná. Co všechno musí tyto produkty splňovat?

Největším zpracovatelem BIO surovin na světě je společnost HiPP. Spolupracuje s více než 6000 ekologických farem po celé Evropě, nejvíce farem spolupracujících s HiPPem najdete samozřejmě v Německu a Rakousku, ale najdete je i v Polsku.

Celkem obhospodařují 15 tisíc hektarů půdy. A nesmí v nich být ani náznak pesticidů nebo jiných chemikálií. Proti škůdcům se tak bojuje s pomocí přírody. Třeba se na pole vysazují dvě suroviny. Ví se třeba, že škůdcům mrkve vadí vůně cibule, takže do záhonu s mrkví se vysazuje i ona. Co nezlikviduje příroda, to se pak musí zlikvidovat ručně.

Před větrem a spadem chemikálií z okolí chrání tato pole stromy a v okolí je spousta zatravněné plochy, ale ne pečlivě střižených trávníků, ale ledabyle vysokých stébel, ve kterých žijí různé druhy živočichů. Navíc každé dva roky se půda rekultivuje, aby znovu nabrala živiny, vysadí se tam jetel, který navíc pak poslouží jako krmivo pro dobytek.

Tyto přírodní způsoby půdě a spodním vodám ročně ušetří aplikaci 4 tisíc tun umělých hnojiv a 5 000 kg pesticidů.

Důvěřuj, ale prověřuj

Než se sklenka s příkrmem dostane do úst vašeho dítěte, musí projít až 260 kontrolami. Tak přísný je systém zajištění jakosti u HiPPu. Kontroly zahrnují i rozbory půdy, analýzu jednotlivých surovin i konečné testy hotového výrobku.

Hipp laboratoř patří k těm nejlepší v Evropě. Díky jejímu technickému vybavení umí vyfiltrovat asi 1200 možných reziduí škodlivých látek.

S testy se začíná, jakmile farmáři ovoce a zeleninu sklidí a dovezou ke zpracování. Pokud by laboratoře zjistili jakoukoliv látku, která tam nepatří, surovinu ze zpracování vyřadí. Přesnost laboratoře je ohromující. V padesátimetrovém bazénu by dokázala zjistit i jedno zrnko soli.

HiPP laboratoř patří k nejlepším v Evropě. Se svým technickým vybavením dokáže naše laboratoř vyfiltrovat přibližně 1 200 možných reziduí škodlivých látek.

HiPP BIO pečeť kvality

Tuto nejvyšší BIO kvalitu, která převyšuje i požadavky stanovené nařízením EU pro BIO potraviny garantuje Pečeť HiPP BIO kvality se jménem majitele Stefana Hippa.

HiPP zásady BIO hospodaření

Alfa a omega kvalitní BIO úrody spočívá ve zdravé půdě. Zdravá půda = zdravá rostlina = zdravý člověk či zdravé zvíře. Přírodní cesta k výživné BIO půdě spočívá v cíleném střídání plodin a bez použití chemie. Je to jediná cesta, jak získat kvalitní BIO suroviny, a zároveň chránit podzemní vody a podnebí.

  • Denně odebíráme vzorky půdy a její kvalitu laboratorně kontrolujeme.
  • Hlídáme, aby naše pole a louky nebyly blízko silnic a průmyslových oblastí.
  • Naši půdu kypří 200 – 500 žížal na m3, což je několikanásobně více než u půdy běžné. Vracíme se k pěstování původních odrůd. V HiPP dětských zeleninových příkrmech tak např. najdete bílou mrkev.
  • Nepoužíváme geneticky modifikovaná semena a výsadby.
  • Striktně se vyhýbáme pesticidům a chemicky syntetizovaným hnojivům.
  • Preferujeme ruce před stroji. Když je potřeba, ručně odplevelujeme nebo sbíráme mandelinky.

Více o zásadách BIO hospodaření naleznete zde:

12.7.2019 10:24 | autor: Redakce babyweb.cz
Více o tématu: cestamámaovocepotravinyruce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist