DOBRÝ DEN CHTĚLA BYCH SE VÁS ZEPTAT DO RODNÉHO…

DOBRÝ DEN CHTĚLA BYCH SE VÁS ZEPTAT DO RODNÉHO LISTU JSEM OTCE NEUVEDLA,DOHODLI JSME SE ŽE MI BUDE MĚSÍČNĚ PLATIT ALE JÁ MU V TOM NEVĚŘÍM NEDÁ SE MU VĚŘIT MÁM JÍT RADĚJI NA SOUD A NECHAT SI TO SOUDNĚ POTVRDIT ŽE MI BUDE PLATIT? JE ŽENATÝ A MÁ 2 DĚTI O MÉ DÍTĚ NEMÁ ZÁJEM I KDYŽ JE TO JEHO SYN.

Odpověď

Máte-li pochybnosti o tom, že otec dítěte bude přispívat na jeho výživu je nejlepší nechat stanovit výživné ( případně schválit dohodu o výživném ) před soudem. V tomto případě se však nevyhnete řízení o určení otcovství k Vašemu dítěti (podrobně jsme se tomuto řízení již v jednom z článků věnovali), neboť proto aby soud uložil někomu (otci dítěte) povinnost hradit výživné je potřeba, aby jeho otcovství bylo minimálně pravděpodobné – tj. aby probíhalo řízení o určení otcovství k dítěti ( není-li otcovství k dítěti již určeno souhlasným prohlášením rodičů učiněným před matričním úřadem ). Jinak pro Vaši informaci ( nevím kolik je synovi let) právo na výživné se nepromlčuje lze ho však přiznat zpětně pouze za 3 roky a s řízením o určení výživného je samozřejmě spojeno i řízení o výchově dítěte ) t.hj. komu dítě bude svěřeno do výchovy, ve výjimečných případech probíhá i řízení o určení styku rodičů s dítětem). Budete-li mít podrobnější dotazy ohledně řízení o určení výživného rádi je zodpovíme.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist