Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká jsou…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká jsou pravidla, pro čerpání „normální dovolené“. Nyní jsem na mateřské dovolené a za tento rok mám od zaměstnavatele i na „normální“ dovolenou. Ráda bych ji čerpala po ukončení mateřské dovolené. Jaký je souběh termínů??? Po skončení mateřské mám nahlásit normální dovolenou a po jejím vyčerpání až rodičovskou? Nebo můžu čerpat dovolenou na rodičovskou nastupuji ihned po ukončení mateřské a „normální“ dovolenou mohu vyčerpat zároveň s ní???

Odpověď

Řádnou dovolenou je možné čerpat i po ukončení peněžité pomoci v mateřství a je jedno, jestli od následujícího dne po ukončení PPM, nebo si ji necháte event. proplatit. Vliv čerpání ŘD na navazující dávku - rodičovský příspěvek - nebo proplacení řádné dovolené žádný není. Rodičovský příspěvek je jednoznačně vyplácen od následujícího dne po ukončení PPM a forma čerpání, nebo výplaty ŘD s touto dávkou/rodičovským příspěvkem/ vůbec nesouvisí.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist