Dobrý den, prosím o radu: u pětileté vnučky…

Dobrý den, prosím o radu: u pětileté vnučky byla zjištěna srdeční vada, nedomykavost chlopně a má se vyvarovat virózy a infekcí. Prosím o radu jestli existuje nějaká bezpečná podpora imunity. Chodí do školky a bývá dost často nemocná. Srdeční vadu 1. stupně jí zjistili před 3 týdny. Děkuji předem za radu.

Odpověď

Zmírnit stovanost školkových dětí bývá obtížné. V kolektivu stůnou častěji všehcny děti a infekce si předávají jedno od druhého. Běžné virozy by neměly být u nedomykavosti chlopně pro dítě rizikové a nemusí se u nich podávat antibiotika, jako prevence zánětu-bakteriální endokraditidy. Samozřejmě je ale dobře ,když dítě stůně co nejméně. Jednou možností je aby přestala školku navštěvovat, což je řešení extrémní a dalšími, ale ne už tak účinnými řešeními jsou: imunomodulační léky jako je Ribomunyl, nebo probiotika, která tím že ozdraví sltřevní slizníční floru ,podpoří rozvoj obranyschopnosti jako takové, další možností je přiměřené otužování, systémová enzymoterapie( wobenzym) či homeopatie.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist