Dobrý den, v 17 týdnu jsem byla na odběru krve…

Dobrý den, v 17 týdnu jsem byla na odběru krve, jak se běžně provádí v tomto období těhotenství. Všechny výsledky jsou v pořádku až na jedno.
Doporučují pečlivý UZ pro vyšší AFP. Odběr plodové vody není nutný. Nyní jsem v 18 týdnu a UZ mě čeká až za 14 dní. Doma mám už 18 měsíčního chlapečka se kterým jsem žádné komplikace v těhotenství neměla. Pohyby miminka téměř necítím, jsou slabé oproti prvnímu těhotenství. V přímé rodině žádné vrozené vady nemáme.Moje gynekoložka mi zatím nic neřekla asi čeká až na ten UZ, ale já jsem dost nervozní. Mám oprávněné obavy?

Odpověď

Dobrý den, intenzita vnímání pohybů v 18.t. je individuální. Nejhorší je pro Vás asi to čekání, ale nic z toho, co jste uvedla, bych nepovažoval za důvod k nějakým extrémním obavám, i když chápu, že jako každá maminka byste chtěla, aby všechno bylo úplně v pořádku. Hodnocení odběrů na vrozené vývojové vady obvykle provádí genetik a ten by tedy měl eventuelně rozhodnout o indikaci k podrobnějšímu vyšetření na základě hodnocení hladiny mimo jiné i AFP. Není-li tomu tak, lze tedy vyčkat doporučeného ultrazvukového vyšetření, které by měl provést erudovaný specialista.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist