Jaký má vliv konzumace alkoholu v těhotenství a…

Jaký má vliv konzumace alkoholu v těhotenství a při kojení, je možné,že by u dítěte mohl vyvolat v pozdějším věku epilepsii či jiné závažné onemocnění? Co to je syndrom SAS?

Odpověď

Alkohol v těhotensví přechází placentou do těla plodu a negativně ovlivňuje jeho růst.Vysoká konzumace alkoholu v těhotenství ( více jak 25cl denně) způsobuje u plodu fetální alkoholový syndrom.Novorozenci mohou mít menší porodní váhu, mentální postižení, neurologické postižení,mohou být hyperaktivní a mít různé vývojové vady. V období kojení by se alkoholu měla žena také vyhnout. SAS syndrom znamená syndom spánkové apnoe. Dochází u něj k přerušení pravidelného dýchání při spaní.Příčinou může být překážka v dýchacích cestách či porucha v mozkovém kmeni. SAS syndom je rizikovým faktorem pro vznik hypertenze, ischemické choroby srdeční či mozkové příhody. Léčba spočívá v první řadě na změně životosprávy. Nekouřit, nepít večer alkohol, zhubnout a spát na boku.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: syndromtěhotenství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist