Je mi teprve 21 let (v únoru 22) ale i přes to…

Je mi teprve 21 let (v únoru 22) ale i přes to se s manželem pokoušíme skoro 3 roky o miminko.Brala jsem různé hormony,prodělala veškeré vyšetření a vše je u mě i u manžela v pořádku tento měsíc jsem absolvovala neúspěšně inseminaci dnes jsem dostala menses:( můj lékař v CAR mi řekl,že na umělé oplodnění jsem ještě mladá a ať to ještě zkoušíme přirozenou cestou,ale jak dlouho ještě?Prosím poraďte mi,opravdu nemám ve svém věku nárok na umělé oplodnění?Mám vadu srdce AV blok 3 st. kardiolog těhotenství schválil avšak za 2-3 roky budu muset na operaci srdce do té doby by bylo dobré porodit,protože není jisté zda po operaci budu moci být ještě těhotná a pokud ano bude to možné až za několik let.

Odpověď

Dolní věková hranice pro umělé oplodnění je dosažení zletilosti, což splňujete.Doporučení na umělé oplodnění by Vám měl dát Váš ošetřující gynekolg. Vše je o vzájemné rozumné domluvě. Pokud jste již tak vystresovaná, jak popisuje, otěhotnění přirozenou cestou nejspíš nevyjde. Je to totiž otázka času, kdy by se to nejspíše povedlo, když není u Vás ani u manžela žádný problém. Obtížně ale půjde , aby jste na to přestala myslet a dala tomu ještě chvilku šanci zkusit to cestou přirozenou. Takže pokud si opravdu umělé oplodnění přejete, domluvte se se svým gynekologem, který Vás doporučí do centra pro asistovanou reprodukci. Těch je v republice spousta, takže pokud Vám někde nevyšli vstříc, svět nekončí a můžete si vybrat centrum jiné.

28.8.2012 5:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist