KDY ZPĚT DO PRÁCE Během 3 let doma s dítětem…

KDY ZPĚT DO PRÁCE Během 3 let doma s dítětem podruhé otěhotním. Je zaměstnavatel povinen pořád mi držet pracovní místo, když se můj pobyt doma protáhne z původních 3 let třeba na 6 let?

Odpověď

Dotaz je vázán na §47 zákoníku práce, ze kterého vyplývá, že zaměstnavatel zařadí zaměstnance po skončení čerpání rodičovské dovolené (RP a délku byste měla mít domluvenou) na jejich původní práci a pracoviště. Pokud bylo toto místo zrušeno, je zaměstnanec zařazen na práci dle pracovní smlouvy. Pokud tedy otěhotníte a nastoupíte novou PPM do 3 let věku 1. dítěte, pak by měl zaměstnavatel dle jeho podmínek posuzovat držení pracovního místa jako novou skutečnost.

28.8.2012 5:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznetev zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist