Má matka, otec i sestra trpí silnou obezitou….

Má matka, otec i sestra trpí silnou obezitou. Nejíme příliš, dokonce si myslím, že se v jídelních zvyklostech neodlišujeme od našeho okolí. Moje lékařka mi stále říká, že jím příliš a musím zhubnout. Mám jí to za zlé, myslím totiž, že za to mohou mé geny. Má vůbec smysl se o zhubnutí snažit?

Odpověď

Nevím, zda vás potěším, ale za vaši obezitu opravdu z velké míry mohou geny. Pokud si dáte housku s máslem, jistě přiberete, na rozdíl od vaší kamarádky, která si může dát i dvě a váhu jí to neovlivní. Neberte to ale jako výmluvu a důvod, proč se přestat snažit. Budete muset počítat s tím, že hubnutí půjde pomaleji. Jakmile si dáte něco navíc, rychle přiberete. Taková je realita, toto vám příroda nadělila a nezbývá, než se s tím naučit žít tak, abyste si udržela své zdraví a přiměřenou postavu. Obezita přináší mnoho zdravotních problémů jako častější výskyt infarktu myokardu, mozkových příhod, některých nádorů, cukrovky či problémy s klouby a zády. Nesnažte se sama zhubnout laickými způsoby. Můžete si negativně ovlivnit své zdraví a přitom nezhubnout. Vyhledejte odborníka, který vám pomůže vytvořit takový dietní režim, aby vám vyhovoval. Tak, abyste efektivně spalovala tukovou hmotu a přitom jste neměla pocit, že v životě trpíte.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: otecsestra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist