Mám obavu ze zamlklého těhotenství. Menzes byl…

Mám obavu ze zamlklého těhotenství. Menzes byl nepravidelný po vysazení HA před 3měs., poslední menzes začátek května. 2.7. ještě negativní gyn.vyšetření, 15.7. těhotenství ultrazvukem potvrzeno, ale nebyla srdeční akce. Ani 5.8. nebyla srdeční akce zachycena. Žádné potíže nemám, názory lékařů se různily od jasné dg missed abortion po postup „pokud nejsou potíže, vyčkat“. Už nevím, čemu mám věřit – je možné aby srdeční akce nebyla viditelná a přesto embryo prospívalo jak má? Do kdy byste navrhoval/a čekat a jaká je asi šance?
Moc děkuji.

Odpověď

Bez osobního kontaktu s pacientkou je těžké se k této citlivé otázce vyjádřit. Srdeční akce plodu je patrná vaginální ultrazvukovou sondou obvykle zhruba od 6.týdne těhotenství (tzn 4 týdny po oplození). Pokud do dnešního dne ještě nikdo srdeční akci plodu neprokázal, pravděpodobně se bohužel šance na zdárný průběh těhotenství výrazně snižují. Rozdíly ve velikosti plodu a stáří těhotenství mohou také být způsobeny tím, že každý lékař pracuje na jiném ultrazvuku, má jinou metodiku a nelze vyloučit mezi nimi určité, i když ne příliš významné rozdíly ve změřených parametrech.

28.8.2012 5:43
Více o tématu: menzespotížetěhotenství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist