Mohli byste mi , prosím, poradit, jak znovu …

Mohli byste mi , prosím, poradit, jak znovu „přimět má prsa“ k tomu, aby se znova mlíčko tvořilo? Dcerku kojím cca 20 minut vždy z jednoho prsa a druhé si odstříkávám, ale z  něho pak odstříkám pouze 30 – 40 ml, což se mi zdá dost málo. Možná je to odsávačkou, kterou mám, myslíte, že bych měla zkusit nějakou jinou? Když pak ještě zkouším odstříkávat rukou, nějaké mlíčko z prsu vystříkne. Terezku kojím každé 3 – 3,5 hodiny a v noci se na první noční kojení probudí po 5 hodinách, ale pak se už budí po třech hodinách.
Mohli byste mi, prosím, poradit (včetně jídel, které podporují laktaci), co všechno bych měla udělat pro to, aby se mi mlíčko opět vrátilo?

Odpověď

Předně dávejte pít z obou prsů.proč druhý prs odstříkáváte, když můžete dát dítěti z něho napít, poté co vypilo vše z jednoho prsu. Sice vypije jen sladší přední mléko, ale je to pro něho zdroj energie a hlavně tím podporuje tvorbu mléka v prsu na příští kojení. Odsávačka tohle neumí. Je dobře dávat dítěti pít podle potřeby a ne podle stanovených hodin, takže to co nyní děláte je v pořádku a jak je vidět, Terezce to prospívá. Pijte hodně tekutin, vody nebo nesladkých minerálek , ani to nemusí být mléko, jak se některé maminky domnívají. Jde prostě o to aby i vy jste měla dostatek tekutin.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: mlíčkoprsa

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist