Moje osmiměsíční dcera neleze, vlastně neleze…

Moje osmiměsíční dcera neleze, vlastně neleze dopředu, odráží se od ručiček a posouvá se dozadu. Na břicho se přetáčela v šesti měsících normálně, ale několikrát se praskla do hlavy a už se jí nechce, možná se bojí. Na bříšku se jí nikdy moc nelíbilo, podle mě je jen lenoch. Na boky se přetáčí, cucá si prsty u nohou, vidí, slyší, jemnou motoriku dokonalou.
Lezení jí nic neříká, ale že má nohy, to ví bezpečně, v náručí se odráží, když ji postavím, stojí ploskou plně na zemi. V poloze na břichu se opírá o ručičky, hrudník zvedá, odráží se od špiček nebo pokrčí jednu nohu v koleni, zvedne zadek a odráží se od špičky jakoby si chtěla stoupnout. Podle pediatričky je zapotřebí cvičit Vojtovu metodu, protože nesmí přeskočit lezení a hned chodit. Můžete mi prosím napsat váš názor a jaké cviky Vojtovy metody nás budou čekat. A jaké by měla problémy, kdyby nejdříve chodila a pak lezla? Díky.

Odpověď

Když přeskočí fázi lezení, nic se zvláštního nestane.Je tomu tak u nemalého procenta dětí a říká se, že dítě pak nemá tak dobrou koordinaci pohybů ale v běžném životě se to nepozná. Možná by to vadilo baletky ,čert ví. Ale když už fázi lezení přeskočí, a začnš chodit, pak už nikdy nebude lezení preferovat, protože je mnohem náročnější než chůze. A myslím si že ani rehabilitace k tomu moc nepomůže. Na druhou stranu, jak popisujete její dovednosti, jde s velkou pravděpodobností o dysproporční vývoj a z tohoto pohledu by byla rehabiliace Vojtovou metodou vhodná.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: břichocvičitdcera

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist