Můj chlapeček měl včera přesně 2 měsíce, byli…

Můj chlapeček měl včera přesně 2 měsíce, byli jsme na převážení u dr. a měl 5 740g, délka cca 63cm. (Porodní míry 3620g, 50cm, domů propuštěn 4. den s 3330). Poté přibíral pozvolna, zhruba 200g týdně. Po včerejším převážení dr. zjistil, že přibral více než 400 g za týden (před týdnem ho vážil kvůli tomu ublinkávání a měl 5 300g), a konstatoval, že přibývá nadměrně a poradil natahovat intervaly přes den na 3 hodiny a navíc kapat vit. D nikoli v normálním dávkování 1-2 kapky denně, ale 3 kapky denně, aby neměl křivici, když tak rychle roste a přibývá.. Za 2 týdny mám přijít znovu na převážení. Malý, jak jsem již psala, se ale přes den většinou hlásí už po těch 2 hodinách a někdy to dá opravdu práci mu to natáhnout, někdy už pláče. Když se mu to snažím takto natahovat, připadá mi, že tolik nevydrží v noci, už 2 dny se hlásí nejdříve po 4, potom už po 3 nebo i 2,5 hodinových intervalech. Tak nevím, zda ta jeho váha je opravdu natolik znepokojující, abych mu to kojení takto natahovala a navíc bylo nutno zvýšit dávky vit. D? Navíc poslední dny už ani neublinkává, myslím že to souviselo s tím, že jsem dostala menstruaci nebo jsem pila kravské mléko.

Odpověď

Milá maminko, délka dítěte v kojeneckém věku je orientační a těžko lze zcela objektivizovat.Zkrátka záleží na tom jak sestřička natáhne dítě při měření.
Váha by mě také tak neznepokojovala a být to na mě, nechal bych vás kojit bez omezení a byl bych rád, že dítě roste. Kojené dítě si příjem řídí samo.
Nebývá dobře ho omezovat. Vitamín D bych nechal v původní dávce. Představa, že bude mít křivici, když rychleji roste je spíše iluzorní než reálná.

28.8.2012 5:43
Více o tématu: chlapečekváha

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist