Náš syn se narodil 4 kg 50 cm, nyní jsou mu 4…

Náš syn se narodil 4 kg 50 cm, nyní jsou mu 4 měsíce a má 5,8 kg a 62 cm. Dočetla jsem se, ža na 5 měsíci by jeho hmotnost měla být dvojnásobkem té porodní. Vypije pouze 100-116 ml na 1 kg váhy na den a to k tomu připočítávám i čajík cca 40 ml denně. Jinak musím ale říct, že je syn čilý, bystrý, krásně spí, hubený mi taky nepřijde.

Odpověď

Zdvojnásobení porodní váhy je orietnační udaj pro 6 měsíční dítě! Navíc je třeba brát na zřetel i poporodní váhový ubytek a hlavně růst dítěte do délky.A další podstatný udaj je spokojenost dítěte! Podívejte se do percentilových grafů, které máte ve zdravotním a očkovacím průkazu a tam si zakreslete váhové a délkové udaje.V průběhu 5 měsíce můžete zkusit zařadit první zeleninový příkrm a tak se zase zvýší pravdepodobnost že toho sní a vypije více. ( na druhou stranu nemusíte s příkrmem pospíchat a můžete ho podat až po dokončeném 6.měsíci)

28.8.2012 5:42
Více o tématu: syn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist