OTCOVSTVÍ Mam dva možné otce a na jednoho…

OTCOVSTVÍ Mam dva možné otce a na jednoho podám žalobu o určení otcovství a on otec nebude. Jaké to pro mě bude mít následky?

Odpověď

Jak je z Vašeho dotazu zřejmé, nezbude Vám nic jiného, než se domáhat určení otcovství soudně. V případě, že podáte žalobu, doporučujeme Vám ihned (spolu se žalobou) požádat o osvobození od soudních poplatků. Bylo-li by Vám osvobození přiznáno, zmenšuje se Vaše riziko, že budete muset hradit v případě neúspěchu náklady státu (náklady na znalecké posudky), ne případné náklady na právní zastoupení protistrany – domnělého otce – to však nemá žádná vliv a ty budete muset v případě svého neúspěchu s nejvyšší pravděpodobností uhradit. Doporučujeme Vám však, abyste se obrátila na orgán sociálně právní ochrany dětí ( OSPD - bývalé OPD, sídlí na Městských úřadech) a tam s nimi situaci probrat, zda by nebylo ve Vašem případě vhodné, aby žalobu podali oni za Vaše nezletilé dítě.

28.8.2012 5:47
Více o tématu: otecurčení otcovství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist