Před týdnem jsem byla na odběru plodové vody…

Před týdnem jsem byla na odběru plodové vody pro podezření na možné poškození Downovým syndromem. Riziko je prý mírně zvýšené 1:280, lékař říkal, že výsledek testů je 100%, tudíž nebude problém se rozhodnout jak dále postupovat. Jenže setkala jsem se se zkušeností okolí, že i když testy ukázaly možnost poškození, tak se jim pak narodil zdravý prcek. Na výsledek amniocentézy teprve čekám, ale mé pocity jak pokračovat pokud se opravdu něco potvrdí jsou rozpolcené. Umí mi někdo poradit zda se dá na rozhodnutí lékařů spolehnout….
Vím, že bych nedokázala človíčku s poškozením být dobrou mámou a na druhou stranu ve mě hlodá červík co když i přes špatný výsledek bude prcek zdravý a já bych ho jen kvůli důvěře lékařům zabila.

Odpověď

Bohužel často se může stát, že je tzv. triplle test, který se odebírá ženám v 16. týdnu těhotenství, zkreslený tím, že žena otěhotněla buď dříve než se přesně v polovině cyklu nebo naopak později a hodnoty sledovaných hormonů pak mohou svědčit pro patologii. Zatím bych se neznepokojovala, dokud nebudute mít výsledky testů z plodové vody, které by měly Downův syndom buď definitivně potvrdit nebo vyvrátit.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: pocity

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist