[Ukončeno] Na Sněžku v šestinedělí a s novorozencem? Proč ne! Soutěžte o knížku

„Tohle ale s malými dětmi nejde! S kojencem nemůžeš jet na hory!“ Opravdu? Akční rodiče jsou jiného názoru. Děti zvládnou spoustu nečekaných věcí, jen je třeba se na to dobře připravit.
akcnirodice-1100x618.jpg Zdroj: akcnirodice.cz

Spousta mladých lidí založení rodiny odkládá, protože si myslí, že s dětmi se už nebudou moci se sbalit a jen s batohem se vydat na druhý konec republiky nebo světa, že budou muset přestat sportovat. Nebojte, stále více rodičů se rozhodlo z konformní zóny vystoupit a dokazují, že za určitých podmínek lze děti zapojit do všech aktivit. A já osobně s nimi souhlasím a ráda potkávám podobně založené lidi.

Jedním z nich je i Martina Bulánková, dnes už maminka dvou holčiček, Terezky a Barborky, která se rozhodla své zkušenosti předat dalším, kteří se nebojí objevovat svět spolu se svými dětmi. Všem těm je určena knížka Akční rodiče od A do Z, která je takovým průvodcem pro všechny stávající i budoucí rodiče, kteří chtějí být s dětmi od nejútlejšího věku aktivní.

V knížce naleznete rady, jak své cesty naplánovat, na co si dát pozor, co si zjistit předem, a hlavně jak se efektivně a úsporně sbalit na výpravu s dítětem ať už po svých, na kole, pod stan, do hor, nebo i na vodu. Najdete tam i rady na co nezapomenout při cestách do zahraničí a co naopak s klidným svědomím nechat doma, protože to nebudete potřebovat nebo to seženete i na místě.

Hodit se budou i rady, jak zabezpečit komfort pro dítě, a hlavně i sebe, protože spokojený rodič = spokojené dítě. Najdete tam i tipy, jak vhodně svého malého výletníka obléci. Nechybí ani rady dalších akčních rodičů a vše je doplněno i názory odborníků, třeba porodní asistentky nebo výživové poradkyně. Na knížce se podíleli i další akční rodiče, třeba autoři blogu tehuvbehu.cz nebo Sasajede.cz.

Knížku se vyplatí začít číst už v těhotenství, protože tam najdete i tipy, jak akčně, ale přitom bezpečně prožít těhotenství. Jak se udržet v kondici a jak si své výlety naplánovat. Potěší i rady od Martinina manžela, jak výlet své partnerce v očekávání zpříjemnit.

Celá knížka vychází z webu akcnirodice.cz, který Martina vede a kde navíc najdete i databázi akčními rodiči vyzkoušených výletů, s doporučením, zda je vhodný i třeba pro kočárky. Nechybí ani doporučení míst, kde jsou rodiče s dětmi vítáni. Velkým bonusem je, že většinu míst vyzkoušeli akční rodiče sami na sobě a dětech, takže si můžete přečíst nejen pozitivní, ale i negativní zkušenosti, kdy se výlet nepovedl až tak, jak měl, proč to tak bylo a případně i rady, jak z takové situace vybruslit a doporučení, jak změnit plán.

Pokud si říkáte, že akčnit s jedním je sranda, ale se dvěma to už nejde tak snadno, tak vás z omylu vyvede web, protože na něm už najdete i tipy pro vícedětné rodiče. Barborka se totiž narodila letos v půlce června a její první výlet byl ve dvou týdnech na Sněžku. A do dneška už byla i v Itálii na několika dvoutisícovkách a má v „nohách“ přes 500 kilometrů na kole. Za tři měsíce toho zvládla víc než dost. Třeba se též dočkáme pokračování knížky…

Martinu jsem také trochu vyzpovídala.

Co vás vedlo k tomu začít psát blog akcnirodice.cz?

Těch důvodů je hned několik. Jednak jsem cítila po tomto tématu tak trošku hlad. Sama jsem těžko hledala informace o tom, jak být aktivní v těhotenství a následně s dětmi, a v horách jsme často potkávali mladé lidi, kteří se ptali, jak ty výlety s bříškem zvládám, jestli to jde.  K tomu se připojilo to, že od malička neposedím a hledala jsem něco, v čem se během mateřství budu moci realizovat, co bude mít smysl a co mi bude vedle dětiček dělat radost. A v neposlední řadě je to i dobrá motivace pravidelně třídit a promazávat fotky, dát naše zážitky „na papír“ a vytvořit něco, v čem si jednou budou moci naše holčičky listovat.

Kde hledáte inspiraci na své výlety?

Na meteoradaru. 😊 I přesto, že se držíme hesla: „Neexistuje špatné počasí, jenom špatně oblečené akční mimino“, snažíme se jezdit za hezkým počasím. A kde hledáme inspiraci pro konkrétní výlety? Koukáme prostě do mapy, dáme na doporučení místních, pomáhají informační servery daných oblastí.

Můžete popsat nějaký svůj nejhorší zážitek z „akčnění“ s dětmi? Tedy nějaký výlet, který se zrovna nepovedl?

Takových je… 😊 Holčičky to všechno krásně zvládají, ale za to my s manželem…  Testovat trasy vhodné pro kočárky stojí hodně úsilí a často na nás čekají zajímavé nástrahy a překvápka. Patří sem ale i momenty, kdy nám úplně nevyšlo počasí, nejela lanovka a museli jsme na hřeben šlapat pěšky, kdy jsme špatně odhadli situaci – letos v dubnu jsme se například na Medvědíně brodili v sandálech a kraťasech po kolena sněhem. Terezka si opalovala obličejík v nosítku, ale nám málem umrzly prsty. Ale otočte to kousek před cílem a běžte oklikou, když víte, že se vám za chvíli vzbudí dítko v nosítku.

Řekla jste si někdy, že tohle s dítětem tedy neabsolvujete? Vzdala jste nějaký nápad na výlet?

Určitě. I když jme hodně aktivní, zdraví našich děti je pro nás to nejcennější. Už dlouho se chci například podívat na Triglav a loni jsem si mohla svůj sen v rámci roadtripu po Slovinsku splnit. Ale nestálo mi to za to. Ráda si počkám, až budou holčičky větší a vyrazíme tam spolu. Stejně tak jsme letos na jaře kvůli druhému těhotenství úplně zrušili cestu do Asie. Byla jsem zdravá a neměla žádné komplikace, ale nechtěli jsme zbytečně riskovat.

Jak probíhá plánování výletu? Kdo u vás doma je větší plánovač?

Jsme sice tři na jednoho, ale často vyhraje manžel. Uvidíme za pár let. 😊 Ale teď vážně. Já se většinou starám o výběr ubytování a sesbírání zajímavých tipů a manžel je pak pospojuje, prodlouží o pár kilometrů, posune o laťku výš a vykouzlí zpravidla moc krásné výlety.

Komu byste knížku doporučila?

Stávajícím i budoucím rodičům, kteří si chtějí udržet aktivní životní styl i s malými dětmi. Všem těm, kteří chtějí svůj život s dětmi změnit a být právě kvůli nim aktivnější a trávit více času v přírodě. Každému, kdo hledá zajímavý tip na vánoční dárek, svatební dar nebo dárek k narození miminka.

Dva z vás mohou knížku získat. Máme tu pro vás jednu tištěnou a jednu elektronickou verzi. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


Přihlášení


Registrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost Media Park s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 27376371, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 109408  (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

  • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
  • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru babyweb.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@babyweb.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost Media Park s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

  • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu babyweb.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@babyweb.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@babyweb.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností Media Park s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

29.10.2018 12:50 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist