Zase ta vedra!

MIMI LIVE! BARČA Považuji se za milovnici teplého počasí, ale čeho je moc, toho je příliš…

Počasí ve Vídni pokračovalo ve svém trendu z minulého období, což znamená více jak 30 °C. Ne, že bych neměla ráda teplé počasí, to vůbec ne. Když je příležitost, rádi se chodíme k vodě opalovat a ochlazovat. Navíc ve Vídni jsem našla několik míst, kde je super koupání a čistá voda, že se tam nebojím vzít ani Barborku.

Každopádně když máte takové počasí každý den od rána do večera, začíná to být docela unavující. Obzvláště Barušce toto počasí moc nevyhovovalo. Vypozorovala jsem si, že za den spinká maximálně 3x po 10 minutách, což je hodně málo na miminko jejího stáří…

Komu toto počasí vůbec nevadilo, byl Filípek. Rozhodl se, že se z něho stane „rybka“ a ve vodě už zůstane! A pokud by to nešlo, tak by nejraději trávil veškerý čas na dětských hřištích na prolézačkách, ty naprosto zbožňuje! Dostat ho z vody či z prolézaček domů, byl vždy nadlidský výkon!

Minulou středu jsme byly s Barborkou na kontrole monitoru a na neonatologii. Monitor měla Barborka za uplynulé období bez ztráty hvězdičky, takže paní doktorky byly spokojené. Na neonatologii jsme dopadly obdobně – vše v pořádku, Barborka se vyvíjí, jak má. Měří 58 cm a váží již 4,98 kg. 🙂 Prý z ní nebude žádný tlouštík, což je ale dobře. Nyní je Barborka stále plně kojená, ale od července budeme řízeně začínat s prvními příkrmy (zelenina a ovoce), tak uvidíme, jak ji bude chutnat!

Aby toho nebylo málo, tento pátek nás, respektive Barborku čekalo druhé očkování „Synflorixu“ a „Hexyonu“, což jsou pro její tělíčko moc fajn vakcíny. Musely jsme je jednou odložit, protože Barborka měla počínající zánět průdušek, takže by jí to spíše ublížilo, než pomohlo. Ale hlavní je, že nyní už je vše v pořádku a vakcíny máme naočkované relativně v termínu!

Na konci tohoto týdne došlo k ochlazení, tak můžeme pomalu dohánět spánkový deficit.

Mějte se moc hezky.

Lucka, Filípek a Barborka

27.6.2018 1:31  | autor: Lucie Jelínková Hniličková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist