Barborka začíná s příkrmy

MIMI LIVE! BARBORKA Tento týden Barborku čekají velké změny, co se týče jejího jídelníčku.

Kontrola monitoru dopadla relativně dobře! Nejvíce alarmů měla Barborka následně po očkování, což je vcelku logické… navíc se k tomu přidal růstový spurt, takže jsme o víkendu měli všichni o zábavu postaráno.

Co je to růstový spurt? Zjistila jsem, že ani moje maminka, a to je co říci, protože je to zkušená „harcovnice“ 3 (dnes už dospělých) dětí, nezná tento pojem… Je to období, kdy miminko „skokově“ roste, a tudíž se taktéž „skokově“ zvyšuje jeho potřeba jídla. Takže nejenže byla Barborka nevrlá z očkování, ale ještě navíc měla stále hlad. Tento víkend jsem ji kojila za 1–2 hodiny.  Je důležité toto období vydržet, ačkoliv není jednoduché! Objevuje se nejčastěji v 3. týdnu, 6. týdnu, 3. měsíci, 6. měsíci a pak v 9. měsíci – trvá cca od 2–3 dnů do maximálně týdne, u některých dětí může být různé období, kdy začne, i doba trvání, každopádně děti nemají teplotu a ani nic jiného, jen potřebují častěji jíst.

Čtěte také:

Začínáme

Tento týden je pro Barborku přelomový! Jak jsem již naznačila v úvodu článku, začínáme s příkrmy. Vzhledem k tomu, že je Barborka doktory z neonatologie hlídaná ve všech ohledech, ani tady tomu není jinak… Takže po domluvě s „výživovou poradkyní“ začínáme v neděli  01. 07. 2018 s příkrmy typu hruška, jablíčko, banán, mrkvička, brambory a máslová zelenina. Tyto příkrmy bude mít Barborka do 25. 8. 2018 a pak bude moci vyzkoušet něco dalšího. Každopádně Barborce příkrmy velice chutnají! První dny si vzala jen pár lžiček a nyní už zvládne téměř celou velkou přesnídávku a potom si ještě vždycky řekne o pořádné jídlo v podobě obou prsou! 🙂 Kojení je pro ni viditelně stále číslo 1 a já jsem za to moc ráda!

Týden poté ve středu a ve čtvrtek s námi opět Filípek zůstal doma kvůli kašli a hlavně rýmě. Od zastupujícího pana doktora jsme minule dostali homeopatika a silné nosní kapičky, které zabírají velice rychle a většinou během dvou dnů je po rýmě! V pátek Filípek mohl jít opět do školky, kde si to velmi užívá, soudě podle množství modřin na jeho nohách.

Co se přinesou další týdny? Necháme se překvapit, ale nejspíše stěhování do nového bytu.

Mějte se moc hezky.

Lucka, Filípek a Barborka

11.7.2018 8:06  | autor: Lucie Jelínková Hniličková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist