BOLEST NA STYDKÉ SPONĚ Jsem ve 34. tydnu…

BOLEST NA STYDKÉ SPONĚ Jsem ve 34. tydnu tehotenstvi (prvorodicka 30 let) a zacala jsem trpet silnou bolesti v oblasti stydke spony. Bolest mi znemoznuje pohyb. Cim je to zpusobene?
Inka

Odpověď

Bolesti stydké kosti jsou způsobené rozpolněním vazivového aparátu pánve, tzv. symfyzeolýza, projevující se bolestmi kosti stydké až poruchou chůze (kachní chůze). K rozvolnění dochází zejména v konečných fázích těhotenství, kdy je pánev již značně těhotenstvím zatížena a jistou predispozici mají ženy s úzkou pánví. Zakladním vyšetřením by mělo být vyšetření ortopedem a rentgen pánve. Podle výsledků vyšetření se lékař vyjádří ke způsobu vedení porodu a léčbě, která spočívá ve fixaci malé pánve vleže. U těžších případů je doporučeno primární ukončení porodu císařským řezem. Rozhodně bych nedoporučovala pracovat, sport, atd. Upřednostňovala bych klid na lůžku. Toto jsou jen všeobecné informace, zásadní slovo bude mít ortoped, který Vás vyšetří a posoudí závažnost vašeho stavu.

28.8.2012 5:46
Více o tématu: bolesti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist